Krajane.cz | Austrálie | Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Norsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de
 
Stran: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 21   Dolů
 
Autor Téma: Podmínky pro získání německého občanství.  (Přečteno 2115641 krát)
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #150 : Únor 11, 2014, 07:52:44 am »

Mate problem s nemeckymi linkami,kde sa statistiky opisuju to,ze chudoba v Nemecku narasta dochodky klesaju a upada to?Stymto maju ceski bratia evidentne problem vnimat tieto clanky...ale to pisu nemci ... Úsměv
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #151 : Únor 11, 2014, 07:58:13 am »

Cesko-Slovensko keby slo inou cestou dnes sme sa mohli mat dobre doma...nie rozbit nasu vyrobu a dovazat smejdy made in cina...vyrabat vsetko doma a kvalitne...dat dobre zaplatenu pracu ludom doma...nepodlahnut vplyvu Bruselu..tak ako nam s efovala niekedy Moskva dnes mame sefov v Bruseli..jedine Svajciarsko je jedna z poslednych bast kde Brusel nema dosah...cely vychodna a stredna europa vdaka skorumpovanym politikom a rozkradacke je tam kde je...nevlastni nic...Brusel rozhoduje skoro o vsetkom...a mi sme len takymi koloniami Eu....a vy sa hadajte este medzi sebou...
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #152 : Únor 11, 2014, 12:04:39 pm »

Hary. Pokud si nesledoval tak slo o srovnani mentaliality vychodnich Slovaku, kdy nekdo rekl ze je podobna mentalitě bavorskych Němců.
Ja sem odpovedel podle vychodnaru ktere sem poznal, že me prisla jejich mentalita blize te ruske... Nic vic. Tak se uklidni.
Slo prevazne o chlast kdy byli namoceny v lihu non-stop a strizliveli asi az cestou domu v autobuse, pokud vubec... Protoze po navratu měli opet 2 a vic promile.
Smrděli protože se nekoupali a pokud neco udělali tak to vypadalo ze zadny z nich k řemeslu rozhodne nepatří. .. a protoze sem tohle presne videl a zazil i u rusaku, prirovnal sem je k nim...
Neprijde me ze tohle chovani je podobne chovani bavorskych Němců.

A co se porevoluniho vyvoje tyka...
Po bitvě je každý generál. ..
Kdyby a keby...
Ale ono neslo jinou cestou...
Cesko a Slovensko a dalsi se vydali na nejakou jinou cestu v dobe, kdy Ti Hary mama prestavala davat plinky... Z sefovani Moskvy nepamatujes nic.
Tak nerozumuj  Mrknutí
Vsichni v Evrope a jinde na světe si prosli nejakym vyvojem a ano, mohlo to byt i jinak.
Ale neni.
Ja treba verim ze bude a bude se vyvíjet lepsim směrem.
Je naivni si myslet ze jakakoli země muže fungovat uplne sama.
A hlavne zas nedavej za priklad Bělorusko  Škleb

Tohle je tema o německém občanství... Neodklanej ho jinam Mrknutí
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #153 : Únor 11, 2014, 12:54:24 pm »



 Jirike Ty pises,aki su slovaci z vychodneho slovenska alkoholici...poznam aj ja dost alkoholikov,ale nie vsetci su stale naliaty....medzi cechmi niesu alkoholici?Vy ste ukazkovy narod?


Jirike cesky narod by si ku komu myslenim a spravanim prirovnal?


Jirike ja som zo severneho slovenska blizko predstav si nechlascem...nefajcim..prilezitostne pohar vina...a neradim sa k bavorakom ani k inym narodnostiam...clovek by mal ostat sam sebou...a nie opicit sa po niekom....


Bielorusko a ten clanok dobre opisuje situaciu,ze su krajiny ktore sa vzopreli dikature Bruselu a zaujimave je,ze sa im dari...a  v obchodoch su plne regale potravin na hranici niesu ziadni vojaci ani psi...takze nemyl si Bielorusko Jirike so Severnou Koreou. Úsměv
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #154 : Únor 11, 2014, 01:40:20 pm »

Ale ano Hary, i mezi Cechama... Nikdo netvrdil ze ne  Mrknutí

Nevim, ke komu bych prirovnal Cechy. Rozhodne bych sam sebe k nekomu neprirovnaval.
Hodnotit nejak sam sebe lze pouze kriticky, opacne me to dost zapacha Mrknutí

Znam i nekolik fajn Slovaku  Úsměv ne vsak z vychodniho Slovenska, tam sem poznal jen takove co jsem popsal...

Belorusko je pod taktovkou Ruska nicemu se nevzepreli a dokud budou podplacet duchodce nic se nezmeni

Neptej se tady Hary, tady je tema pasy a obcanstvi  Mrknutí
« Poslední změna: Únor 11, 2014, 01:45:48 pm od jirike » Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #155 : Únor 11, 2014, 02:01:05 pm »

http://www.abendzeitung-muenchen.de/inhalt.inside-arbeitsamt-eine-jobvermittlerin-erzaehlt.c8d5f1c2-96b9-4e4b-a84b-a874100ce388.html
Zaznamenáno
lubika



Karma: -15
Příspěvků: 28


« Odpověď #156 : Únor 11, 2014, 09:57:11 pm »

Ja nechapem, Jirike, co ta tak irituje, ze som porovnala sposob zivota na vychodnom sk s bavorskym vidiekom. My sme tak doma zili, robilo sa na gazdovstve, sporilo sa , kupilo sa , len co bolo nutne.A vsetky tie rodiny dookola, rovnaky sposob zivota, vacsinou len drina.A samozrejme kostol.A dedinska krcma, ktoru prevadzkovala moja mama s otcom, aj tam trebalo pomahat.Od detstva som videla, aky je zivot na dedine tvrdy.A vazim, si vsetkych ludi, ktori svoj zivot za danych podmienok ustali.Mojich krajanoch z nasej dediny, vacsina z nich uz pomrela....Slovaci su velmi pracovity narod.

Didus, ohanas sa tu ruskymi velikanmi, mimochodom zabudla si na Dostojevskeho, mojho oblubeneho. Absolventi gymnazia by mali popri svetovej literature, poznat aj klenoty ceskej a slovenskej literatury.My sme rozoberali  Haska, Capka, Nemcovu, takze aj ceski studenti by mali poznat slov. klenoty.- Neviem , ci mas vobec maturitu. Dam na ukazku nadhernu baladu od Botta

Stoji, stoji mohyla,
na mohyle zla chvila,
na mohyle trnie, chrastie,
a v tom trni chrasti rastie,
rastie, kvety rozvija ,
jedna zlta lalija.
Ta lalija smutno vzdycha,
hlavku moju, trnie picha
a nozicky ohen pali,
pomozte mi v mojom ziali.

....Sladkovicovu Marinu , HVIEZDOSLAVOVU Hajnikovu zenu, Heckovo Cervene vino, Svantnerov Zivot bez konca, my mame svojich velikanov a diela, ktore su tak nadherne v nasej lubozvucnej slovencine. Dokonca aj Goethova balada Kral tmy je v slovencine nadherna - Kto cvala v polnocnom vichre zlom, to otec so svojim syncekom, ma dieta v naruci, hreje ho objatim horucim.,,Co si tak syncek moj , zakryvas tvar?``
,,Ci otecko nevidis krala tmy var?Kral tmy ma korunu a zavoj hla!``
,,Moj syncek , utis sa , ved je to hmla!``

...a urcite  nepoznas mladeho Jozefa Kariku z Ruzomberka. Knihy Na smrt a V tieni mafie su brutalne dobre, pravda pokial nemas problem s citanim v slovencine.
Ja citam ceskych autorov , len v originali.
Rusinska narodnost, ma svoje zastupenie na sk, ako aj madarska, aj nemecka.To su vsak narodnosti.
SLOBODA je najvacsie bohatstvo naroda, a pokial jeden narod vnucuje druhemu 20 rokov svoje pravidla, niet divu, ze na predponu rus- reagujeme prudsie.

A Harry- neviem preco nadavas na eurouniu, nam len pomohla, cesta domov je teraz jeden sen, vsade dialnica.az po vychod.
 
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #157 : Únor 11, 2014, 10:48:20 pm »

Mila Lubiko, ano zapomnela jsem na Dostojevskeho i na jeho Idiota, jako na mnoho jinych, nebyl muj umysl je vyjmenovavat vsechny a vez, mam dokonce i maturitu z CJ A RJ, ale je to jiz dost dlouho. Jisteze ma i Slovensko sve autory, to nikdo nepopira, bohuzel jsme se o nich ucili akorat tak mozna my v CR a tim to hasne. Abych se priznala  jedina balada, ktera se mi spontanne vybavuje je Zakliata panna vo Vahu a divny Janko.
 Kdezto ti, ktere jsem jmenovala, jak mi jiste das zapravdu, jsou svetoznami. A svete div se! Svoji prvni slovenskou knizku (samozrejme v originale) jsem prelouskala na konci druhe tridy u babicky na prazdninach, ale byla to jen Cachticka pani. Tak nevim, zda jsem v tvych ocich neklesla jeste vic. Škleb

Proste nic s tim nenadelas, ve srovnani s Ruskem asi moc Slovensko neobstoji, kdyz tu takto debatujeme, viz. predchozi prispevky.

 Moje otazka  znela: "Co te vede k tomu, abys tu davala najevo, ze Slovaci jsou neco vice, nezli Rusove", takze je zbytecne me tu skolit. Mimochodem, davam prednost cteni Goetha v originale.
Tim, ze ctes ceske autory v originale snad ani nikoho prekvapit nemuzes, nevidim  smysl v tom, aby je nekdo prekladal, prave tak jako slovenske do cestiny.

A co se tyka tve tzv. alergie na Rusy, tak me dost zarazi,ze zatimco z Nemcu z Bavorska jsi takrka unesena, jak mnoho maji spolecneho s vychodnimi Slovaky a vubec Ti nevadi, ze oni by (pokud by neprohrali valku) mozna dodnes vnucovali nasim narodum svoje pravidla a mozna i krutejsim zpusobem, tak  Rusove te poburuji. Nema to logiku.

Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #158 : Únor 11, 2014, 11:11:42 pm »



Mimochodem s tim Goethem a jeho baladou jsem si vzpomnela, zrovna nedavno ji muj syn probiral ve skole v 6. tride. Jmenuje se Erlkönig. Tak si muzes pocist i v originale, pokud se ti bude chtit.

http://www.textlog.de/18455.html
« Poslední změna: Únor 11, 2014, 11:15:05 pm od Diddi » Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #159 : Únor 12, 2014, 09:20:00 am »

Srovnání zpusobu zivota me neirituje  Úsměv dnes je vse opravdu uz podobne ale nejen na vidieku vychodniho Slovenska ale na vsech...
Srovnani mentalit ano  Mrknutí to me irituje dost...
Kazda narodnost je necim jina, necim dominatni... a ja jsem za to rad...
Sem Čech a nebudu se s nekym srovnavat a porovnavat. Proc ?
Prijde me to jako globalizovani nejen zemi ale i narodu.
Je dobre ze se kazdy snazi udrzet sve tradice, sve zvyky, sve vlastni ja.
A kdyz jsem nekde na dovoleny rad se divam na rozdily a jine zvyky.
I na ty Slovenske. I kdyz naposledy na Slovensku sem ve Velkem Mederu pozoroval spis ty madarske...  Smích
Chci rict ze na vsech vesnicich to bylo tvrde a nelehke i tenkrat i dnes, vyzvedavat nejak vidiek vychodniho Slovenska je zbytecne. Kazdy je na ten svuj nejak hrdy a zadny neni méně či více. ..
Zaznamenáno
lubika



Karma: -15
Příspěvků: 28


« Odpověď #160 : Únor 14, 2014, 12:30:12 am »

Tak namyslenu a obmedzenu cesku, ako si Ty Diddi, som uz davno necitala.Nechapem, preco sa  do mna navazas, musis sa strasne nudit.Som napisala, ze mne sa javi mentalita vychodnych slovakov, velmi podobna mentalite bavorskej.Vychodniari su jednoduchi , uprimni,pracoviti, pobozni, sporovlivi a priatelski ludia. Takto aj ja vnimam aj bavorcanov, lebo s nimi pracujem a zijem.Je to moj nazor.Ten som sa tu odvazila napisat, a pre mna za mna si myslite co chcete, a vtipkujte na moju adresu, kolko chcete.Ja si to naozaj myslim.Ku ruskej mentalite sa nemozem porovnavat, lebo prakticky rusov nepoznam, v zivote som v rusku nebola. A preto sa pytam Diddi- ako vidis ty rusku mentalitu??? v com su slovaci podobni rusom???A protirecis si , az to boli, Na jednej strane vyzdvihujes rusov, a nadavas na ludi, s ktorymi zijes.ZUM KOTZEN; WIRKLICH!!!

Jirike posudzuje narod na zaklade osobnych skusenosti s chlapmi, kdesi v tramtariji na pridruzenej. Tvoja povyseneckost takisto nema hranic. Pismenkujte si tu s Didikou, prepacte mi moj postreh, az teraz som si vsimla, ze to je vlastne cesky web. Dvaja dokonali cesi, co si vymenuju pismenka.
V jednom zaujimavom romane od J. Londna Martin Eden, sa mi velmi pacil vyrok mladeho chlapa, ktory tazko robil v pracovni, a v jediny volny den, sa pravidelne opijal pod obraz bozi,,KED ROBIM AKO HOVADO; AJ PIJEM AKO HOVADO.



Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #161 : Únor 14, 2014, 08:26:48 am »

Ne v tramtarii ale v Praze a v Mnichove a jinde Úsměv
A ne dva, ale za ty roky desitky lidi spousty narodnosti. A treba i vychodni slovaky a ruzne ruske narody.
Nevim proc Ti vadi a co se Ti zda povyseneho na tom, kdyz pisu ze cely venkov byvaleho vychodniho bloku je velmi podobny.
Nikoho nevyzvedavam, nikoho nesnizuju...
A ozval sem se proti tvrzeni ze vychodni slovaci o dovoleny staveli domy, zatim co cesi si uzivali zivota...

Pokud to dobre chapu vsichni maji nejaky nazor a muzou ho prezentovat (i Ty i ja)
Urazet se kvuli nazoru neni potreba. Mas takovy. O.K. Ja mam jiny a pisu proc.
Ale nenazyvam Te ,, namyslenou, obmezenou, ani povysenou "


Tema je nemecke obcanstvi a pas, drzme se toho...
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #162 : Únor 14, 2014, 08:43:07 am »

Tak namyslenu a obmedzenu cesku, ako si Ty Diddi, som uz davno necitala.Nechapem, preco sa  do mna navazas, musis sa strasne nudit.Som napisala, ze mne sa javi mentalita vychodnych slovakov, velmi podobna mentalite bavorskej.Vychodniari su jednoduchi , uprimni,pracoviti, pobozni, sporovlivi a priatelski ludia. Takto aj ja vnimam aj bavorcanov, lebo s nimi pracujem a zijem.Je to moj nazor.Ten som sa tu odvazila napisat, a pre mna za mna si myslite co chcete, a vtipkujte na moju adresu, kolko chcete.Ja si to naozaj myslim.Ku ruskej mentalite sa nemozem porovnavat, lebo prakticky rusov nepoznam, v zivote som v rusku nebola. A preto sa pytam Diddi- ako vidis ty rusku mentalitu??? v com su slovaci podobni rusom???A protirecis si , az to boli, Na jednej strane vyzdvihujes rusov, a nadavas na ludi, s ktorymi zijes.ZUM KOTZEN; WIRKLICH!!!


Tak pekne poporade (nevim, zda to nebude moc slozite):

Skoda, Lubiko, ze misto debatovani zacinas jit ve slepejich Haryho a jinych a kdyz nevis, jak bys argumentovala, musis zacit urazet.
Pokud bys byla racionalni, muselo by te napadnout, ze  jsem se do debaty o mentalite vmisila az pote, kdyz jsi napsala toto, ostatne uz jsem to tu jednou citovala:

POROVNAVAT VYCHODNE SLOVENSKO  S RUSKOM je chore, a to by som necakala od bratov cechov.
(psala Lubika)

Pokud jsi tak sectela, jak se nam tu snazis dokazovat, tak ti jiste nedela problem zjistit, ze v tomto tvem vyroku neni ani zminka o mentalite.Naopak i chytrejsi prvnak by si odvodil, ze z ni je mozno vycist tvuj velky nesouhlas s tim, ze by si nekdo vubec dovolil porovnavat vychodni Slovensko s Ruskem (ja to z kontextu chapu jako obecne srovnani a jako urazku vas Slovaku nami Cechy) O nejake mentalite tu zde ostatne nepadlo ani slovo. Z teto jedine vety na me cisi povysenost vuci Rusum. Nemuzu si pomoct. Moje otazka byla velmi jednoducha: co je duvodem si myslet, ze Slovaci jsou neco vic, nez Rusove. Nic vic ani min. Nechapu, co te na tom tak irituje.
Predtim jsem se do vasi debaty o mentalite nemontovala,  prave z duvodu , ze ani ja Rusy skoro neznam, jejich mentalitu proste porovnavat nechci. Samozrejme mam nejaky nazor, ale ten si s dovolenim necham pro sebe. Nebudu posuzovat na zaklade nekolika osobnich poznatku. Takze jsi v tomto bodu na spatne adrese, Lubiko.

A za dalsi: napis mi prosim, kde na nekoho nadavam!
Ja jsem pouze upozornila na historicky fakt, z nehoz je patrne, ze kdyby Nemci vyhrali valku, tak by nam zrejme tez svoji vuli vnucovali. Neni to snad pravda?   A k tve uz snad naprosto hloupe poznamce o ceskem webu bych jenom poznamenala, ze by ses mohla mozna dohodnout s jednou ceskou diskuterkou, ktera me naopak osocuje, ze ji pripominam nacisty, nazyva me Gertrudou a kdesi cosi. Tak se dohodnete, devcata! Škleb

Ja jenom nemam obecne vubec rada, kdyz se nekdo vyjadruje takovymto nebo podobnym  zpusobem  o jinem narode. Nevadi mi kritika, ale slusna. A je mi jedno o jaky narod jde.
Kdyz nekdo napise dejme tomu o Slovacich nebo o Nemcich.....to same, cos napsala o Rusech, odpovim mu ve stejnem duchu.
Tak az se vyzvracis, jak jsi psala, tak se zkus priste zamyslet, co pises, nez to napises.
« Poslední změna: Únor 14, 2014, 08:45:51 am od Diddi » Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #163 : Únor 14, 2014, 11:54:27 am »

Didi zavri uz klapacku...ty pseudodemokrat....ktory nevie respektovat nazory inych....
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #164 : Únor 14, 2014, 12:21:59 pm »

Didi zavri uz klapacku...ty pseudodemokrat....ktory nevie respektovat nazory inych....

Byt tebou, nestarala bych se ani tak o druhe, jako spis o to, co o tobe smysleji vlastni krajane.

 "zbabely debilcek zial nevie po nemecky, co od ludi chcu." Nebo tento:"jemu je to jedno, hlavne, ze ON ma splneny plan tipov a trickov, hnup:sneaky: " To jsou ta slusnejsi jmena, kterych se ti jiste popravu dostalo.

Extra tam dokonce pro tebe zalozili vlastni diskuzi, vid Mirecku? A vsichni tam tve nazory velmi respektuji.Smích
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 21   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Italie.krajane.cz © 2013
Z Itálie o Itálie, česky, slovensky i italsky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Ituálii. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce v Itálii, bydlení, seznamka a spousta dalšího.

Odkazy