Krajane.cz | Austrálie | Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Norsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de
 
Stran: 1 2 [3]   Dolů
 
Autor Téma: Výpověď v době pracovní neschopnosti a ve zkušební době  (Přečteno 266774 krát)
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #30 : Listopad 05, 2013, 08:29:06 pm »

Blahopřejeme a díky, že ses s dodatečnou informací pro ostatní ještě ozvala!
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #31 : Listopad 05, 2013, 10:23:47 pm »

Díky, ráda jsem se podělila o důležitou zkušenost.
Zaznamenáno
Hanka85



Karma: -1
Příspěvků: 26


« Odpověď #32 : Prosinec 10, 2013, 01:49:58 pm »

Take se pripojim konkretne s mou zkusenosti s vypovedi v dobe neschopenky.Byla jsem zamestnana jako zdravotni sestra v domove duchodcu v Sachsenu.Pojistena jsem byla jako pendler u ceske pojistovny a nemeckou jsem mela KKH Alianz.Nastoupila jsem do zamestnani s 6 mesicni zkusebni dobou.Asi mesic pred koncem zkusebni doby jsem onemocnela a byla na neschopence,ktera mi byla vystavena v Cechach.Jelikoz jsem kazdy den jezdila domu do Cech.14 dni pred koncem zkusebni doby jsem se musela dostavit do prace na pohovor(mela jsem vychazky takze to slo),kde mi oznamili,ze mam vypoved.Koukala jsem na ne jak z jara,duvod mi rekli, ze nezvladam dokumentaci a celkovy chod oddeleni.Kdo by zvladal,kdyz nemate jakekoli zkusenosti a jste uplne sam na cele oddeleni bez podpory na kohokoli se obratit.No to je jedno.Ale ve vypovedi nebyl psan zadny duvod,jen ze ukoncuji pracovni pomer tot vse.Kolegyne mi rekla, ze jsem vypoved nemela podepisovat a at marodim co nejdele.Bohuzel nez jsem tohle vedela,jsem vypoved podepsala.Kdyz jsem sla na nemocenskou, rekli mi,ze mi budou platit 6 tydnu plny plat,to jsem ale jeste nevedela,ze dostanu vypoved.Ikdyz jsem tedy dostala vypoved,chtela jsem nadale na ne marodit, ale nemela jsem na nemocenskou narok po vypovedi,jelikoz aby mi nemecka pojistovna to proplatila,musela bych k nemeckemu doktorovi,ktereho ja nemela ani nemam a ten by mi musel napsat neschopenku a to vse posoudit pojistovna nemecka,zda mam na nemocenskou narok.Takze,nez hledat nejakyho doktora v nemecku a vysvetlovat mu muj zdravotni stav,tak jsem to radsi vzdala.A jakmile mi skoncil pracovni vztah,sla jsem na urad prace v cechach.A to jsem se musela nejdriv uschopnit,aby me vzali do registrace.Do registrace jsem nastoupila v rijnu 2013 a dodneska vyrizuju podporu.Jelikoz urady v Bautznu jsou neschopny.A hledam si misto nove v okoli Zitavy ci Löbau.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #33 : Prosinec 10, 2013, 05:58:09 pm »

Skus domov dochodcov AWO.....
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #34 : Prosinec 10, 2013, 07:38:03 pm »

Vsechno spatne. Nic jsi nemela vzdavat a dat jim na prdel. Zadny nemecky doktor apod. Jsme v evrope a oni musi uznavat vsechno co cesky doktor rekne. Uz jen ta logika.... zamestnavatel ti zaplati 6tydnu a pojistovna ne?Co??? Proc by nemela?? Hm?? Tech pripadu jak vidim pribyva a melo by se s tim zacit neco delat!!!
Zaznamenáno
Hanka85



Karma: -1
Příspěvků: 26


« Odpověď #35 : Prosinec 12, 2013, 07:46:56 pm »

zamestnavatel zaplati 6 tydny plny plat pak pojistovna neco ale pod podminkou ze nedostanu vypoved a jsem v pracovnim pomeru,coz ja jsem pak uz nebyla.timpadem jsem to musela ohlasit zdravotni pojistovne a ta jednala jak jednala.:-(

kde je domov duchodcu AWO?mas stim zkusenosti?
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #36 : Prosinec 13, 2013, 08:43:46 am »

http://www.asb-loebau.de/stationaere-pflege/bergblick-loebau.html

http://www.lawalder-seniorenhaeusel.de/

http://www.senioren-wa.de/

to su domovy dochodcov v okoli Löbau...
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #37 : Prosinec 13, 2013, 08:46:51 am »

http://www.awo-sachsen.de/


Arbeitsworfahlt je pracovne zdruzenie....nieco ako za socializmu v Ceskoslovensku zotavovne RHO...zamestnanci su tam viac menej vyplacany statom...odvody hradene plus vianocne peniaze...v Mnichove v AWO robia slovaci....je to seriozna statny zmestnavatel.
« Poslední změna: Prosinec 13, 2013, 08:49:08 am od hary01 » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #38 : Prosinec 13, 2013, 10:09:59 am »

Arbeiterwohlfahrt (či pro názornost: Arbeiter-wohl-fahrt)
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #39 : Prosinec 13, 2013, 01:51:51 pm »

Klena dakujem za opravu a male jazykove okienko  Mrknutí Smích
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #40 : Leden 07, 2014, 06:53:51 pm »

Skus domov dochodcov AWO.....

do AWO ji se špatnou němčinou určitě nevezmou
Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Italie.krajane.cz © 2013
Z Itálie o Itálie, česky, slovensky i italsky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Ituálii. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce v Itálii, bydlení, seznamka a spousta dalšího.

Odkazy