Krajane.cz | Austrálie | Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Norsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de
 
Stran: 1 [2] 3   Dolů
 
Autor Téma: Výpověď v době pracovní neschopnosti a ve zkušební době  (Přečteno 266752 krát)
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #15 : Říjen 02, 2013, 07:22:34 am »

díky, do smlouvy se podívám, teď ji u sebe nemám. Majitelka mi tvrdila, že ve zkušební době mě může dát výpověď okamžitou, kdykoliv ji to napadne, já jsem se domnívala také, že to musí být dva týdny.

Však sa pozri do zmluvy, čo tam stojí.
Myslím si, že pravdu nemá, ešte som nevidela takú zmluvu, čo by toto dovolovala.
Môže to urobiť maximálne mat, že si "freigestellt" ale do konca výpovednej lehoty dostávaš plat.
Na to, aby ťa vyhodil z hodiny na hodinu, musia byť pádne dôvody (tuším sa tomu hovorí hrubé porušenie pracovnej morálky, napr. že bez toho, aby si to ohlásila vedeniu, neprídeš do roboty a podobne)
Inák nemá právo.
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #16 : Říjen 02, 2013, 09:37:17 am »

V klidu se dej dohromady a den pred nastupem do nove prace ukonci nemocnskou at nemas mezi tim mezeru. A co se tyka te vypovedni lhuty, tak je to tech 14dni. Na to aby te vyhodili na hodinu by museli mit duvod. Leda, ze by to bylo ve tve smouve jinak. Jinak plati to co udava zakon. Me se stalo uplne to same. Jsem na neschopence uz od brezna.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #17 : Říjen 02, 2013, 09:55:52 am »

Děkuji Honzo. Oznámení o pracovní neschopnosti jsem zaměstnavateli osobně hned když jsem šla od lékaře. Tedy bez ohledu na to, že mi zaměstnavatel dal výpověď mi nemoc musí zaplatit? Když už mám vyjednané nové místo, nastoupím rovnou tam po skončení pracovní neschopnosti a na pracovní úřad se předpokládám nemusím nahlašovat. Je to tak? Díky
Teoreticky jsi povinna se na tom pracáku ohlásit urychleně pot=, co se dozvíš o výpovědi. Tím, že to uděláš, nic nezkazíš, a až nastoupíš do té nové práce (resp. až tam budeš mít podepsanou smlouvu), zase se tam odhlásíš.

Každopádně trvej minimálně na uhrazení nemocenské. A podle toho, jak dlouho plánuješ marodit, možná i na té výpovědní lhůtě. Jen kdybys náhodou chtěla nastoupit dřív než za 14 dní, tou výpovědní lhůtou radši neoperuj (trvej ale na té nemocenské!), ať se bývalá paní mamá nerozhodne dělat ti obstrukce a trvat na tom, že jsi ještě 14 dní zaměstnaná u ní.

...Nezlob se, ale nedavej rady pokud o tom nic nevis.
Honzo, je pěkné, že máš přesné a praktické informace ale přestaň prosím komukoliv radit, ať radši neradí. Takových je tu dost...těch, co opravdu poradí, málo. Mýlit se může kdekdo, tož ho zdvořile oprav a buď rád, že máš lepší informace. Ale nepokoušej se jiné odradit od toho, aby poradili, aniž by příslušné skutečnosti měli s kulatým razítkem. To už se tu pak nedozví nikdo nic.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #18 : Říjen 02, 2013, 10:44:06 am »

A proc prosim te? Kolega tady napsal nepodlozenou a nepravdivou informaci a ta holka si tim muze zkomplikovat zivot. Kde vzal to, ze zamestnavatel plati 3tydny?? Nikdy tomu tak nebylo. Tohle neni rada, ale blabol. Holka s tim nikdy neprisla do styku a po takovych informacich bude zmatena jako lesni vcela. Ja si tim prosel a muzu ji na 100% rict jak to je a nepisu ji zadne informace, ktere si vycucam z prstu. A na nikoho neutocim. To co jsem napsal jsou fakta a kdyz neco nevim na 100% tak jsem zticha. Pepiku neber si to osobne.... To jsem proste ja.  Škleb
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #19 : Říjen 02, 2013, 10:57:20 am »

ted jsem otevřela obálku s výpovědí a mám tam výpověď ke dni 30.9.2013, trochu mě to překvapuje, protože 30.9.2013 dopoledne jsem ještě pracovala a podepisovala také výkazy u pacientů pro pojišťovnu (tedy snad to hravě dokážu, že jsem ještě byla v práci) a odpoledne jsem šla k lékaři a ten mi od 30.9.23013 vystavil neschopenku. V pracovní smlouvě mám skutečně, že ve zkušební době mě může vyhodit s okamžitou platností
Ve výpovědi mám ještě poznámku o tom, že do tří jsem povinna se zaregistrovat na úřadu práce. O pracovní neschopnosti ani slovo. Je v pořádku, že jsem dostala výpověď k 30.9.2013, ale doručená mi byla až 1.10.2013 a to jen vhozením do schránky? Ještě doplním, že majitelkou této firmy je Češka, ale to je asi jedno
« Poslední změna: Říjen 02, 2013, 11:02:26 am od dorotkaforyou » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #20 : Říjen 02, 2013, 11:00:21 am »

A proc prosim te? Kolega tady napsal nepodlozenou a nepravdivou
...
To co jsem napsal jsou fakta a kdyz neco nevim na 100% tak jsem zticha.
Pravděpodobně si to myslel a také asi byl přesvědčen, že je ta informace správná. Já například si myslel, že jsou to 3 dny.
A co bys radši viděl ty, aby nepřispíval nikdo ničím, protože mýlit se může každý? No děkuji pěkně.
Útočit na ostatní, kdo se snaží pomoct a poradit není potřeba.
Řiď se např tímto...
To jsem proste ja.  Škleb
a jednej hlavně sám za sebe.

V pracovní smlouvě mám skutečně, že ve zkušební době mě může vyhodit s okamžitou platností.
To je podle mne neplatné (Honza333 dle libosti přeskočí) - pod dva týdny lze jít jen v tarifní odborové smlouvě.

Z mé rychlé rešerše vyplývá, že tzv. "Entgeltfortzahlung" opravdu trvá max. 6 týdnů a končí s koncem pracovního poměru, pokud jsi výpoveď nedostala kvůli té nemoci (to je u tebe na zváženou, v nejhorším bys ale asi musela dojít až  soudu): http://de.wikipedia.org/wiki/Entgeltfortzahlung_im_Krankheitsfall#Dauer_der_Entgeltfortzahlung
Každopádně ale by to u tebe měla bohatě pokrýt ta výpovědní lhůta - po dobu nemoci Ti tedy musí nadále platit bývalý zaměstnavatel, nejpozději za dva týdny jsi odtam pryč a můžeš začít jinde.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #21 : Říjen 02, 2013, 11:11:03 am »

ted jsem otevřela obálku s výpovědí a mám tam výpověď ke dni 30.9.2013, trochu mě to překvapuje, protože 30.9.2013 dopoledne jsem ještě pracovala a podepisovala také výkazy u pacientů pro pojišťovnu (tedy snad to hravě dokážu, že jsem ještě byla v práci) a odpoledne jsem šla k lékaři a ten mi od 30.9.23013 vystavil neschopenku. V pracovní smlouvě mám skutečně, že ve zkušební době mě může vyhodit s okamžitou platností
Ve výpovědi mám ještě poznámku o tom, že do tří jsem povinna se zaregistrovat na úřadu práce. O pracovní neschopnosti ani slovo. Je v pořádku, že jsem dostala výpověď k 30.9.2013, ale doručená mi byla až 1.10.2013 a to jen vhozením do schránky? Ještě doplním, že majitelkou této firmy je Češka, ale to je asi jedno
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #22 : Říjen 02, 2013, 03:12:43 pm »

Seber se a jdi s tim na pracovni urad. A co nejdrive. Ja nic ve smlouve o vypovedni lhute nemel a stejne ji zamestnavatel dodrzel. Timhle by se mel nekdo zabyvat. Uz jen tam skutecnost, ze zamestnavatel je ceska.....
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #23 : Říjen 02, 2013, 06:43:18 pm »

dostanu se na Arbeitsamt nejdřív v pondělí, odjela jsem se léčit do Zwieselu, mám to uvedené i na neschopence a je to 200 km od místněpříslušného úřadu. Napíšu tam aspoň email zatím.
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #24 : Říjen 02, 2013, 07:47:55 pm »

A kde vlastne v nemecku pobyvas? Znam Zwiesel.  Škleb Jezdil jsem autobusovou linku ze zelezne rudy do passau.
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #25 : Říjen 02, 2013, 08:03:05 pm »

Regenerstrasse, kousek od centra města
Zaznamenáno
dorotka.foryou
Host
« Odpověď #26 : Říjen 10, 2013, 03:28:39 pm »

Tak ještě doplním, byla jsem u právníka a doporučil mi obrátit se na Arbeitsgericht, prý budu určitě úspěšná. Děkuji za rady a písnu jak jsem dopadla.
Jinak mám docela sympatického právníka v Mnichově, který mluví dokonce i trochu česky, když by měl někdo zájem, dám kontakt.
Zaznamenáno
lasicka1



Karma: -1
Příspěvků: 9


« Odpověď #27 : Říjen 14, 2013, 10:09:34 pm »

Zdravím.
Nevím zda již není pozdě, ale pokud chceš napadnout neplatnost výpovědi musíš do třech týdnů podat žalobu u soudu písemně trojmo jinak to znamená, že s ní souhlasíš.
Zaznamenáno
lasicka1



Karma: -1
Příspěvků: 9


« Odpověď #28 : Říjen 14, 2013, 10:28:36 pm »

Ještě mi není jasné proč, když si myslí právník, že budeš uspěšná ti nenabídl zastupování? Pro něj by to byl kšeft!! Já poslal žádost o pomoc v podobné věci doporučeně na soud a po třech týdnech žádné odpovědi jsem tam zavola. Nestačil jsem se divit, když mi bylo řečeno, že tam nic nemají přitom jsem tu zásilku poštou vystopoval až k nim i s datumem převzetí. Nezbylo mi nic jiného než si najmout právníka a podat žalobu na zaměstnavatele.
Zaznamenáno
dorotka.foryou
Host
« Odpověď #29 : Listopad 05, 2013, 02:14:56 pm »

Právník mi poradil dobře. Nemám pojištění právní ochrany, řekl mi, že mě samozřejmě zastupovat může, ale že mě to bude stát peníze. Že je pro mě lepší si v tomto případě vše vyřídit sama, že u pracovního soudu mi oni musí pomáhat. A měl pravdu, děkuji mu. Sympatický a hodný člověk, poradil mi, jak tu žalobu mám podat a nic za to nechtěl. A dnes jsem byla u soudu a zaměstnavatel mi zaplatí 14 dní mzdy, protože takhle byla jeho výpověď neplatná a ještě také dovolenou, kterou mi také upřel, soud o tom nemusel ani rozhodovat, protože právník zaměstnavatele to tam rovnou navrhl. Prostě, paní česká emigrantka, majitelka to zkusila, napálit krajana. Kdyby mi zaplatila 4 dny neschopnosti, nic víc bych po ní nechtěla, takhle jí to vyjde dráž. U soudu jsem byla sama. Musím říct, že mě potěšilo, že aspoň pracovní soudy fungují v Německu dobře, jsou velmi rychlé a pro zaměstnance jsou zdarma. Všem, kdo má problémy se zaměstnavatelem, doporučuji se na Arbeitsgericht obrátit.
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Italie.krajane.cz © 2013
Z Itálie o Itálie, česky, slovensky i italsky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Ituálii. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce v Itálii, bydlení, seznamka a spousta dalšího.

Odkazy