Krajane.cz | Austrálie | Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Norsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Anerkennung pre zdravotné sestry zo Slovenska...  (Přečteno 56849 krát)
Dagie



Karma: 0
Příspěvků: 4



« : Červen 07, 2008, 09:17:46 pm »

Ahojte,tu je Dagie.Chcela by som sa opytat ci niekto nevie kde v blízkosti Mníchova sa da urobit toto polročné študium pre zdravotné sestry-Anerkennung.Dakujem za každu informaciu.
« Poslední změna: Červen 09, 2008, 04:00:18 pm od David » Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Červen 07, 2008, 09:25:20 pm »

Ahoj,
šestiměsíční Anerkennungspraktikum zdrav. sester pro udělení prac. povolení už asi rok není potřeba, více v článku "Uznání vzdělání v Německu" - http://www.germany.cz/mkportal/modules/wiki/index.php/Uzn%C3%A1n%C3%AD_vzd%C4%9Bl%C3%A1n%C3%AD_v_N%C4%9Bmecku

Tedy není potřeba pro české sestry, se slov. to asi bude podobné. Zavolej si nejdříve na úřad jestli to vůbec potřebuješ Mrknutí
« Poslední změna: Leden 12, 2010, 07:50:45 pm od David » Zaznamenáno
Nadka



Karma: -17
Příspěvků: 23


« Odpověď #2 : Červen 10, 2008, 01:44:17 pm »

Ahoj, ja som bola na Regierung von Oberbayern asi pred dvoma mesiacmi. Doniesla som si zoznam co vsetko tam potrebujem:
Benotigte Unterlagen:
formloser Antrag
luckenloser Lebenslauf
Diplom-/Prufungszeugnis
Auflistung der Facher, Unterrichtsstunden und Noten oder Zeugnisse der einzelnen Ausbildungsabschnitte
Meldebestatigung des Einwohnermeldeamtes
Aufenthaltserlaubnis
Pass
Heiratsurkunde bzw. Geburtsurkunde
Nachweis der Deutschkenntnisse durch das "Zertifikat Deutsch B 2"
 
zo vsetkeho orginal a kopiu a k sk dokumentom overeny preklad a kopiu prekladu.
A kontaktna osoba pre slovenske a aj ceske zdravotne sestry je Frau Spengler, tc. 089/21762345
                                                                                                                fax 089/2176402345
                                                                                                                e mail irina.spengler[zavináč]reg-ob.bayern.de
doklady mozes poslat aj na adresu Regierung von Oberbayern
                                                  Maximilianstr. 39
                                                  Zi-Nr. 0120
                                                  80538 Muenchen
Na tej adrese a cisle dveri 0120 zastihnes Frau Spengler.
Tak nech sa Ti dari. Drzim prsty.
                                              Nada
Zaznamenáno
pavlasei



Karma: 0
Příspěvků: 21



« Odpověď #3 : Červen 10, 2008, 03:20:16 pm »

ahojky, zrovna jsem si precetla Tvuj clanek musim okamzite reagovat, nebot vyrizeni Anerkennung me stalo hodne sil, penez a casu a koneckoncu zkusenost se zminenou Frau Spengler. Ja jsem zazadala o Anerkennung v breznu 2007 a teprve letos v kvetnu jsem ho dostala po neustalem bombardovani dopisama a telefonatama na Frau Spengler. Donesla jsem vsechny dokumenty, jez Nada zminuje, krome Zertifikatu B2. Tenkrat byl pozadovan jen Zertifikat B1. Frau Spengler si neustale hledala zaminky, aby se tento vyrizovaci proces zdrzel...nejdriv se me snazila tvrdit, ze nedostala zadost, kterou samozrejme dostala.Potom se dozadovala vysvedceni z kazdeho roku, coz tenkrat taky nebylo v podminkach(to jsem ji pak donesla jen ceske kopie) a nakonec se mnou chtela diskutovat o jiz zminenem zertifikatu - tady samozrejme pak uznala, ze kdyz jsem zadost podavala, platila jen zkouska zertifikat B1. Proto chci podotknout...nedelej zadny pulrocni praktikum, pokud jsi zdravotni sestra - verim ze na Slovensku museji holky taky 4 roky jak u nas v CR, nemaji pravo Te do neceho takoveho nutit. Co po me Fr.Spengler jeste chtela, bylo potvrzeni od Ceskeho institutu, ze jsem pracovala 3 roky v kuse. To jsem si musela nechat potvrdit v Brne na uznavacim institutu. Na Slovensku je jiste neco takoveho taky. Je to jeden velmi dulezity dokument a verim, jestli ho nechteji ted, budou ho chtit pozdeji, az to nebudes cekat, jen proto aby to zase o neco prodlouzili. Jinak co Te pak jeste ceka, az budes mit vsechny podminky zplnene - 50 euro poplatek za udeleni, Führungszeugnis 13 euro a Ärztliches Atest -ja platila 20 euro.
Zaznamenáno
pavlasei



Karma: 0
Příspěvků: 21



« Odpověď #4 : Červen 10, 2008, 03:30:26 pm »

S pozdravem Pavla Úsměv
Zaznamenáno
Katarinka



Karma: 0
Příspěvků: 4



« Odpověď #5 : Červen 25, 2008, 04:05:06 pm »

S Fr.Spengler mam dobre skusenosti,ja som si vybavovala Anerkennung v roku 2006,nebolo treba doklad o nemec.kurse.Vseobecne pre EU-krajiny plati, ze anerkannte Krankenschwester si, ak dolozis doklad o skonceni skoly s maturitou,doklad o min.3-rocnej praxi na lozkovom oddeleni (prax z Pflegeheimu sa nerata do odbornej praxe) a doklad o uspesnom absolvovani jaz.skusky z jazyka tej krajiny,kde sa uchadzas. Toto mam z inzeratov do Anglicka,Holandska, Irska a uradu prace SK. Mimo EU su ani nemec.zdr.sestry anerkannt,napr. v Australii,Novom Zelande,Kanade, tam musime vsetky na polrocne praktikum do nemocnice, s cielom prax v jazyku a prisposobenie sa tamojsiemu zdravot.systemu.Pritom nik ti neodopiera alebo podcenuje ziskanu prax.Takze az taky rozdiel so svetom tu nie je.
Zaznamenáno
Dagie



Karma: 0
Příspěvků: 4



« Odpověď #6 : Červenec 03, 2008, 09:47:12 pm »

Ahojte.Dakujem za vsetky odpovede ale mam ešte 1 otazku.Kedže nemam na udelenie Anerkennung dostatočnu 3.r očnu prax budem si predsa len musiet urobit toto polrocne studium.Vie mi niekto poradit ako to funguje,kde sa to vybauje.co je potrebné atd.Dakujem za každe info.Dagie
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Italie.krajane.cz © 2013
Z Itálie o Itálie, česky, slovensky i italsky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Ituálii. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce v Itálii, bydlení, seznamka a spousta dalšího.

Odkazy