Krajane.cz | Austrálie | Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Norsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Hebamme + pediatr - jak domluvit?  (Přečteno 22702 krát)
KackaK



Karma: -9
Příspěvků: 21



« : Srpen 07, 2014, 12:41:25 pm »

Ahoj všem,
prosím o radu, mám před porodem a chci se zeptat, zda stačí nahlásit v porodnici, že bych chtěla Hebamme na poporodní péči. Nebo kde se to zařizuje? Co???
A od kdy mám pak docházet k pediatrovi s novorozencem?

Děkuji moc za každou radu
Katka
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #1 : Srpen 07, 2014, 12:53:32 pm »

Uz je to tedy dele, ale u mne to probihalo tak, ze Hebamme jsem si domluvila na takovem tom predporodnim kursu, ale v nemocnici by to snad taky melo jit. Nejlepe bude tam zavolat a zeptat se, jak to funguje.
U pediatra jsem byla pak pomerne brzo, protoze malej mel nejake mensi obtize, ale normalne se chodi hlavne na prohlidky U1-U9. Na to dostanes takovy sesitek a tam se vse zaznamenava. Obvod hlavicky, vyska, vaha atd. Tu prvni udelali hned v porodnici, U2 se ma udelat mezi 3 a desatym dnem po narozeni. Oni ti to v porodnici jeste urcite vse vysvetli. Take, jak se chodi na ockovani.

Hodne stesti
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #2 : Srpen 07, 2014, 01:07:26 pm »

Hebamme by sis měla zařídit už před porodem - už předtím existují věci, se kterými ti může pomoct a poradit: probrat průběh porodu, co má a nemá dělat otec, co ty, jak se připravit. Čas od času zkontroluje i dítě, jeho polohu apod. Tomu se říká Vorsorgehebamme.
U porodu nejspíš bude nemocniční Hebamme, tu uvidíš jen tam...
A po porodu ti pojišťovna na několik měsíců platí Nachsorgehebamme - ta chodí k Tobě domů, kontroluje dítě, tebe (deprese apod.), radí, jak se o dítě starat, jak oblékat, krmit - zda si dělat srarosti, jestli málo jí, pije, kaká, spí...apod. Prostě veškeré takové ty babské zkušenosti.

My jsme měli před i po porodu stejnou Hebamme, u obou dětí tu samou a myslím, že nám velmi pomohla. Člověk nesedí týdny doma a nedumá s pomocí Google, jestli něco může být špatně - Hebamme jednou nebo dvakrát do týdne přijde na kafe a případný nezdravý vývoj zjistí a koriguje. I takové hlouposti jako u nás: mysleli jsme si, že je v místnosti dost teplo a že můžeme dítě přebalovat bez infrazířiče, z toho nás rychle vyvedla a ještě ten den byl našroubovaný Úsměv
Nebo zajistí, že člověk nenechá dítě doma se žloutenkou a zmrví ho do konce života - i když, to hrozí hlavně po domácích porodech, v nemocnici už to pořeší a dítě vyleze až s "novou" krví.

A ve stejném hebammovském hnízdě jsme dělali i předporodní kurz - i ten můžeme jen doporučit - ty dvě absolvované lekce byly užitečné i pro mě jako otce Úsměv

A ohledně pediatra: na to dostaneš takovou knížečku, kde jsou tu termíny kontrol - označených jako U1 - Unevímkolik - uvedené.
« Poslední změna: Srpen 07, 2014, 01:08:37 pm od kleena » Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Italie.krajane.cz © 2013
Z Itálie o Itálie, česky, slovensky i italsky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Ituálii. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce v Itálii, bydlení, seznamka a spousta dalšího.

Odkazy