Krajane.cz | Austrálie | Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Norsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: volby do EU  (Přečteno 12693 krát)
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« : Duben 13, 2014, 04:45:58 pm »

Ahojte,

kedže nemám nemecké občianstvo, dostala som k volbam do EU dotaznik, kde musím uviesť, moje bydlisko v Nemecku, napísané presne takto:
Meine derzeitige  (Haupt) Wohnung in der Bundesrepublik Deutschland.

Ak správne chápem, tak na tom mieste neuvádzam, že mám trvalý pobyt v Nemecku, kedže Haupt je v zatvorkach.

Neskôr nasleduje vyhlásenie: Vor meinem Fortzug bin ich zuletzt im Herkunftsmitgliedsstaat im (Wähler-) Verzeichnis folgender Gebietskörperchaft (Gemeinde/Stadt) folgenden Wahlkreises eingetragen von ... bis

Kedže mám stále slovenský občiansky (je to praktickejšie), takže som zrejme stále zapísana aj vo volebnom registri, takže podľa pravdy by som mala odpovedať, že doteraz. Neviem, či mi ale taká odpoveď umožní voľby do EU.

Myslíte si, že údaje z tohto formulára budú porovnávať so slovenskými záznamami? (kedže účelom je vyhnúť sa tomu, aby som volila aj na Slovensku aj v Nemecku)

V Nemecku som prihlásená na pobyt, ale pritom mám stále trvalý pobyt na Slovensku, a mám pocit, že to nie je celkom zákonné. Pointou je, že nechcem, aby sa to poslaním tohto formulára zistilo (ak to zákonné  nie je)

Preto sa chcem spýtať, ako sa mienite zachovať tí, čo máte stále trvalé pobyty na Slovensku, alebo v Česku a chcete voliť do EU v Nemecku, či sa nad takým zamýšlate a podobne, samozrejme, alebo čo si o tom myslíte.

Diky moc, dúfam, že som moj problém vysvetlila zrozumiteľne.

Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Italie.krajane.cz © 2013
Z Itálie o Itálie, česky, slovensky i italsky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Ituálii. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce v Itálii, bydlení, seznamka a spousta dalšího.

Odkazy