Krajane.cz | Austrálie | Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Norsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: prepis auta zo slovenskych na nemecke spz  (Přečteno 31700 krát)
erreboss



Karma: 0
Příspěvků: 1


« : Březen 10, 2013, 02:55:59 pm »

Zdravim,

Chcem sa opitat ako treba postupovat pri prepise auta zo slovenska do nemecka. Auto mam na leasing na slovensku ale dali mi splnomocnenie na prepis len neviam ako a kde zacat Úsměv

Dakujem za odpovede
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Březen 10, 2013, 09:23:47 pm »

Ahoj,
protože moc nevěřím té možnosti přihlásit v DE auto, které ti nepatří, ze všeho nejdřív bych se zastavil na Zulassungsstelle (v Mnichově je to na Westendstraße) a zeptal se, než naběhnou další náklady, jestli ti to s tou plnou mocí přihlásí.

Když ano, budeš potřebovat příslib povinného ručení. Obvolej si těch pojišťoven více, nejdůležitější je, jaký ti nabídnou nástupní faktor (pomůže, když si necháš od SK pojišťovny potvrdit počet bezeškodních let). Když se s nejakou dohodneš, vystaví ti tzv. Doppelkarte. Tu budeš potřebovat k přihlášení.

Dále potřebuješ technickou - to je TÜV, nedakeko odtam.

S technickou a Doppelkarte přihlásit na Zulassungsstelle.

S papírem o přihlášení pak v nějaké z těch budek okolo nechat vylisovat poznávací značky...

Tolik ve zkratce ;-)
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
vafle



Karma: -2
Příspěvků: 28


« Odpověď #2 : Březen 10, 2013, 11:29:35 pm »

jedina pojistovna,ktera mi uznala pred 2,5 lety ceske bezeskodne mesice byla AXA. Musim ale u ni zustat, protoze jinak mne predaji dal jen se SF Klasse5. Ja jsem ale uz na 11.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #3 : Březen 11, 2013, 10:21:46 am »

jedina pojistovna,ktera mi uznala pred 2,5 lety ceske bezeskodne mesice byla AXA. Musim ale u ni zustat, protoze jinak mne predaji dal jen se SF Klasse5. Ja jsem ale uz na 11.
To uzs tu jednou psala a mne to porad prijde divne... To potvrzeni bezeskodnich let pri odchodu od pojistovny neni zadny bonus, nebo laskavost, to je proste konstatovani faktu: kolik let jsi jezdila bez skodnich udalosti.
Nechapu, s jakym *smysluplnym* oduvodnenim by ti sama pojistovna uznavala vice, nez ti potvrdi pri odchodu. Rekli k tomu neco, proc by to tak chteli delat?
S kolika lety jsi k nim prisla a kolik let jsi projezdila u nich, jestli se muzu zeptat...?
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Italie.krajane.cz © 2013
Z Itálie o Itálie, česky, slovensky i italsky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Ituálii. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce v Itálii, bydlení, seznamka a spousta dalšího.

Odkazy