Krajane.cz | Austrálie | Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Norsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de
 
Stran: [1] 2 3 4   Dolů
 
Autor Téma: Kurz nemčiny cez úrad práce ?  (Přečteno 352555 krát)
djazu



Karma: 0
Příspěvků: 14


« : Březen 20, 2012, 11:55:33 pm »

Ahojte , nevie niekto či je možné si urobiť kurz nemčiny cez úrad práce zadarmo ako je to u nás ?
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Březen 21, 2012, 10:37:32 am »

S nejvetsi pravdepodobnosti ano, pokud jsi opravnen/a prihlasit se k podpore v nezamestnanosti. Jen za tech podminek bude pracak vubec neco investovat. Musis tedy, pokud vim, mit nemecke obcanstvi, nebo v D odpracovano 1,5 roku (je to tak?) v zamestnani se socialnimi odvody (400 EU/minijob se nepocita).

Vecnou otazkou je, jestli je kurz nemciny vec, se kterou je nutno spolehat na pracak a posilovat tam klasicka klise, zda neni lepsi si ho ve svem vlastnim zajmu a v zajmu sveho budouciho pracovniho zivota zaplatit hned a sam a o to driv vyrazit do prace.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Slunecnice



Karma: -3
Příspěvků: 38


« Odpověď #2 : Březen 23, 2012, 07:34:06 pm »

Bych to trochu poopravila  Mrknutí

Kurz němčiny přes úřad práce mám za sebou. Jsem na pracáku registrovaná, nepobírám žádnou podporu, nemám německé občanství.

Nevím, jestli můžeš o kurz přímo požádat. Dostala jsem ho nabídnutý od svého poradce. Vypadá to tak, že ti poradce nabídne kurz, vypíše ti poukázku na kurz němčiny. Ty si najdeš v seznamu schválených kurzů http://kursnet-finden.arbeitsagentur.de/kurs/index.jsp , takový, který odpovídá tvému poukazu. Já jsem si mailem obeslala více jazykovek, dostala jsem víc různých nabídek.  Zašla jsem si na pohovor, absolvovala on-line rozřazovací test a ústní test. Vybrala jsem si jednu školu, následnou korespondenci s úřadem zajistila jazykovka.

Počítej s tím, že kurz je náročný na čas i mozek, v mém případě to byl 3měsíční kurz celodenní, 8 hodin denně + hodina denně domácí příprava, 5 dní v týdnu. Úřad práce si může kontrolovat, jestli opravdu chodíš. Kontrolují se i pozdní příchody. Nepřítomnost se musí písemně omlouvat, delší nepřítomnost jedině s potvrzením od lékaře.
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #3 : Březen 23, 2012, 07:42:32 pm »

Dobré! Díky moc za info! Úsměv
Zaznamenáno
Slunecnice



Karma: -3
Příspěvků: 38


« Odpověď #4 : Březen 23, 2012, 08:01:06 pm »

Ještě dodávám: pracovní úřad mi uhradil kurz. Současně platí i nejlevnější cestovné z domova do školy a také poplatky za "ústav pro děti" - takže jsem na ty tři měsíce měla proplacený Hort.

Doufám, že tohle bude někomu k užitku Úsměv
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #5 : Březen 24, 2012, 02:27:34 pm »

Bych to trochu poopravila  Mrknutí

Kurz němčiny přes úřad práce mám za sebou. Jsem na pracáku registrovaná, nepobírám žádnou podporu, nemám německé občanství.
Cos poopravila? O obcanstvi (nema vetsina z nas, krome tech ze severu Moravy Úsměv ) ci pobirani podpory nebyla rec. Musis ale byt opravnena pobirat podporu, protoze az tehdy je pro pracak zajimave, investovat do toho, abys nasla praci. Nic min, nic vic Úsměv
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
JirkaE



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #6 : Březen 24, 2012, 05:30:54 pm »

Já nemám přes úřad práce, ale za simbolickou cenu 72,- eur od města. Koná se jednou týdně, půl školního roku... Od září je další navazující a další startovní... Neuměl sem ani slovo a mám zakrnělé buňky  Smích tak je to pro mě dost náročný s chozením do práce... Ale jde to  Úsměv
Zaznamenáno
Slunecnice



Karma: -3
Příspěvků: 38


« Odpověď #7 : Březen 24, 2012, 05:52:58 pm »

Cos poopravila? O obcanstvi (nema vetsina z nas, krome tech ze severu Moravy Úsměv ) ci pobirani podpory nebyla rec. Musis ale byt opravnena pobirat podporu, protoze az tehdy je pro pracak zajimave, investovat do toho, abys nasla praci. Nic min, nic vic Úsměv

Poopravila jsem, co jsi předtím napsal:

S nejvetsi pravdepodobnosti ano, pokud jsi opravnen/a prihlasit se k podpore v nezamestnanosti. Jen za tech podminek bude pracak vubec neco investovat. Musis tedy, pokud vim, mit nemecke obcanstvi, nebo v D odpracovano 1,5 roku (je to tak?) v zamestnani se socialnimi odvody (400 EU/minijob se nepocita).

Když o tématu nic nevíš, tak nedávej zavádějící informace. Nechápu, proč si cucáš z prstu, že adept na kurz němčiny musí být oprávněn se přihlásit k podpoře, že musí mít občanství, nebo odpracováno. Nemám ani jedno z toho, jsem tu jako žena v domácnosti, t.č. registrovaná na úřadu práce, a kurz němčiny jsem od pracáku v Mnichově dostala.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #8 : Březen 25, 2012, 08:58:12 pm »

S nejvetsi pravdepodobnosti ano, pokud jsi opravnen/a prihlasit se k podpore v nezamestnanosti. Jen za tech podminek bude pracak vubec neco investovat. Musis tedy, pokud vim, mit nemecke obcanstvi, nebo v D odpracovano 1,5 roku (je to tak?) v zamestnani se socialnimi odvody (400 EU/minijob se nepocita).

Když o tématu nic nevíš, tak nedávej zavádějící informace. Nechápu, proč si cucáš z prstu, že adept na kurz němčiny musí být oprávněn se přihlásit k podpoře, že musí mít občanství, nebo odpracováno. Nemám ani jedno z toho, jsem tu jako žena v domácnosti, t.č. registrovaná na úřadu práce, a kurz němčiny jsem od pracáku v Mnichově dostala.
Ja naopak rikam, ze obcanstvi nepotrebujes, cti poradne. Rovnez to, ze jsi na AA registrovana, uz neco znamena, je to presne ta podminka, o ktere mluvim.

Rad se necham z cizi konkretni zkusenosti poucit...to, co pises ty, jsou ovsem nepresne vyrazy a kopani do otevrenych dveri, argumenty, ktere s nicim nepolemizuji.
Toz pokud jsi v DE nikdy nepracovala, prisla, prihlasila se a dostala kurz, dej vedet, v tom pripade se totiz opravdu mylim. Zaroven nezobecnuj svou situaci na vsechny.
V kazdem pripade doporucuji neutralnejsi ton, pozorne cteni a presne vyrazivo pri psani.
« Poslední změna: Březen 25, 2012, 09:12:29 pm od kleena » Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Slunecnice



Karma: -3
Příspěvků: 38


« Odpověď #9 : Březen 25, 2012, 11:51:36 pm »

Do žádných dveří nekopu, popsala jsem pokud možno vše, co předcházelo, než jsem kurz němčiny zdarma od pracíku dostala. Reálnou situaci starou necelý půlrok, narozdíl od tvých domněnek.

Tak ještě jednou.
Nikdy jsem v DE neodpracovala ani den. Přišla jsem jako žena v domácnosti. Nemám nárok na žádnou podporu. Na úřadu práce jsem pouze registrovaná (přijít na podatelnu, nafasovat formulář, vyplnit všemi údaji od narození, přes studium a všechna zaměstnání). Nic od nich nedostávám, žádnou podporu. Jediné, co jsem od úřadu práce dostala nabídnuto, byl kurz němčiny. Jak to probíhalo, jsem psala o kus výš.

Kdyby někoho zajímaly další detaily, ptejte se.

A tobe bych Kleeno doporučila, abys k tématům, o kterých máš informace ze třetí ruky, nepsal domněnky a tušení. Je to k ničemu, akorát to mate.
Zaznamenáno
dannny



Karma: 0
Příspěvků: 9


« Odpověď #10 : Březen 26, 2012, 12:03:19 am »

To by mě nenapadlo, že to jde
« Poslední změna: Březen 26, 2012, 12:15:57 am od dannny » Zaznamenáno
dannny



Karma: 0
Příspěvků: 9


« Odpověď #11 : Březen 26, 2012, 12:14:39 am »

Moc díky za Tvůj příspěvek a za detailní přesné vysvětlení. Nenapadlo by mě, že bychom, když jsme členem EU mohli dostávat kurz němčiny zadarmo. Myslel jsem, že tuto možnost mají jen lidé, co žádají o azyl.
Já chodím na kurzy v Mnichově a platím si je sám a stálo mě to už víc jak 1300 Euro na kurzovném.
Jestli tomu dobře rozumím, tak stačí zajít na úřad práce v Mnichově , tam se zaregistrovat a požádat o kurz němčiny. Je možné si pak vybrat i MVHS? Jak to pak funguje s hledáním práce, musím pak přijmout první nabízenou práci , třeba zametat ulice, nebo je možná nějaká volba ? U nás při odmítnutí automaticky vyřazují z evidence. Ještě jednou díky.
Zaznamenáno
Slunecnice



Karma: -3
Příspěvků: 38


« Odpověď #12 : Březen 26, 2012, 09:45:30 am »

Danny, taky jsem si první kurzy platila sama, protože jsem nevěděla, že ta možnost existuje.

Na tom úřadu práce to trvá, úřad nikdy nespěchá. Nejdřív jim tam musíš odevzdat ten formulář (už kvůli tomu jsem tam jela dvakrát, protože jsem u sebe neměla přesný výpis toho, kdy a kde jsem pracovala), který s tebou nějaký úředník přeťuká do pc. U toho jsem řekla, že mám zájem po poradenství.

Po nějaké době mě písemně pozvali na pohovor k poradci a ten mi na druhém pohovoru nabídnul kurz. Možná, kdybych tušila a požádala o něj už poprvé, klaplo by to už napoprvé. Tím, že nepobírám žádné peníze a současně mám velmi specializovaný obor, tak těch nabídek pro mě je naprosté minimum, pracák mě nenutí vzít cokoliv. Pochopitelně chtějí, abych se ucházela o práci (což dělám), ale žádné nucené zaměstnávání.

Můžeš si vybrat jenom tu jazykovku, která pořádá kurzy pro pracák. Tak se zeptej na MVHS, jestli to dělají. Z toho jsem byla dost rozpačitá (bála jsem se 30členných kolektivů negramotných obyvatel), ale nakonec nás bylo 8 ve skupině a úroveň byla vynikající. Až budeš mít Bildungsgutschein od pracáku v ruce, je asi nejjednodušší kouknout na ten odkaz http://kursnet-finden.arbeitsagentur.de , jaké jazykovky jsou v nabídce, a obeslat je žádností o info.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #13 : Březen 26, 2012, 10:22:59 am »

Takovy popis uz je jina, diky.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
dannny



Karma: 0
Příspěvků: 9


« Odpověď #14 : Březen 29, 2012, 10:26:10 pm »

Díky moc, to je super, nevíš ještě jak je to, když jsem v Německu ještě nepracoval, u nás v čr dělám od matury už na žl, nikdy jsem nebyl zaměstnán, jaké doklady budu tedy potřebovat ? díky a přehi mnoho štěstí
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 4   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Italie.krajane.cz © 2013
Z Itálie o Itálie, česky, slovensky i italsky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Ituálii. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce v Itálii, bydlení, seznamka a spousta dalšího.

Odkazy