Krajane.cz | Austrálie | Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Norsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Pracovní povolení na sezónní práce  (Přečteno 32639 krát)
janinka.87



Karma: 0
Příspěvků: 1


« : Březen 14, 2010, 04:18:21 pm »

Ahoj všem.
Chtěla jsem se zeptat, jestli máte někdo zkušenost s platností od 1.1.2009 přijímání sezónních pracovníků na 6 měsíců. Byla jsem teď na pohovoru, zaměstnavatel mě chce přijmout (jedná se o pokojskou na 6 měsíců do horského hotelu), tudíž jsem jela na Arbeitsagentur, tady už jsem od paní měla připravený formulář, vyplnila ho se zaměstnavatelem a odvezla jsem ho tam zpátky. Paní na úřadu (překvapivě milá a ochotná Škleb) mi říkala, že by mi mělo přijít pracovní povolení cca za 2 týdny na náš místní úřad práce. Chci se zaptat jaká je šance dostat toto pracovní povolení a jestli máte zkušenost s tím za jak dlouho přijde do ČR. Nástup by měl být 1.4. takže se doba dodání docela krátí a já pořád nevím na čem jsem  Šok
Zaznamenáno
Milano



Karma: 7
Příspěvků: 60



« Odpověď #1 : Březen 17, 2010, 03:02:03 pm »

Ahoj, ja verim ze to pracovni povoleni urcite dostanes, ale 2 tydny je podle mne velmi kratka doba. Mozna povoleni na sezonni prace vyrizuji ted rychleji, nevim.Tady jsem nasel na internetu par informaci pro tvou predstavu, abys vedela jakou cestou to pracovni povoleni jde, nez ti prijde do ČR.

Žádost o přijetí jako sezónního zaměstnance podává zaměstnavatel společně s pracovní smlouvou a vlastnoručně podepsaným příslibem přijetí do zaměstnání na místně příslušném německém úřadu práce - Agentur für Arbeit - http://www.arbeitsagentur.de/. Německý úřad práce postoupí dále schválenou žádost Ústředí pro zprostředkování práce (ZAV) v Bonnu, které ji předá Ministerstvu práce a sociálních věcí ČR. Toto poté zašle podklady místně příslušnému českému úřadu práce, který vyrozumí žadatele.


Zentralstelle für Arbeitsvermittlung (ZAV)
Abteilung ZIHOGA
Villemobler Str. 76, 53123 Bonn
Tel: 49-228-713-0
Fax: 49-228-713-111
Internet: http://www.arbeitsagentur.de/

Ministerstvo práce a sociálních věcí
Na poříčním právu 1
1 28 01 Praha 2
Tel.: 221 92 11 11
Fax: 221 92 26 64
Internet: http://www.mpsv.cz/

Jestli ti doposud zadne pracovni povoleni do ČR neprislo, obratil bych na tveho budouciho zamestnavatele v Nemecku s prosbou o pomoc. Vysvetli mu svou situaci a pozadej ho, zda by se on mohl osobne informovat o prubehu schvaleni tveho pracovniho povoleni primo na centrale ZAV v Bonnu nebo tak budes muset ucinit sama.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Italie.krajane.cz © 2013
Z Itálie o Itálie, česky, slovensky i italsky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Ituálii. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce v Itálii, bydlení, seznamka a spousta dalšího.

Odkazy