Krajane.cz | Austrálie | Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Norsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de
 
Stran: 1 [2]   Dolů
 
Autor Téma: Priemerná mzda v Nemecku.  (Přečteno 115962 krát)
nanuk



Karma: -69
Příspěvků: 634


« Odpověď #15 : Březen 21, 2015, 07:22:47 pm »

Ahoj Jirike,
Tvoja odpoveď je fajn,asi to tak urobím aj ja,je to praktické účelné a je to z praxe a skúseností takého účtovníka naozaj realistické.Ďakujem,pomohol si mi!!!
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #16 : Březen 22, 2015, 02:39:30 am »

Nanuk, úprimne, ešte tu ani nepracuješ a uz mám pocit, akoby si si v duchu vyberal, kde sa zamestnať, aby si dosiahol tú vysokú mzdu, o ktorej aj normálny priemerný Nemec môže celý život len snívať!

Bjetka ti to napísala veľmi dobre, tie fakt dobre platené pozície sú naozaj väčšinou spojené s tým, že máš jednak omnoho väčšiu zodpovednosť ako normálny radový zamestnanec, jednak neexistuje nič také, že po 8 prac. hodinách padla a to úplne jedno, či máš rodinu, večer ťa čaká manželka a malé deti, NIC z toho nie je ospravedlnením. Takže, v globále, tí, čo viac zarábajú, väčšinou aj viac makajú a najmä, ako bjetka takisto písala, často nie sú pánmi svojho času, firma ich môže hocikedy potrebovať, aj trebárs cez víkend, ktorý chceli pôvodne stráviť s rodinou.

Ja som ti dala radu, ako zistiť, koľko približne sa v tvojej branži zarába, tak si to zisti, ak to teda chceš dopredu vedieť.

Dodám len, že nechápem také uvažovanie. Keď prídem čerstvo do Nemecka, tak som najskôr rada, že vôbec mám nejakú prácu, z ktorej môžem platiť účty a nepreberám si a nevymýšlam, že táto práca nie, hentá nie, lebo mi "málo zaplatia" ...
« Poslední změna: Březen 22, 2015, 02:41:32 am od jahoda2010 » Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #17 : Březen 23, 2015, 12:01:26 am »

A ako si na tom s podnikaním? Či už si sa tej myšlienky vzdal?
Zaznamenáno
88barbie



Karma: -71
Příspěvků: 422


« Odpověď #18 : Prosinec 15, 2018, 07:40:31 pm »

Nedávno som čítal porovnávanie priemerných miezd v krajinách EÚ. Samozrejme Nemecko má dosť vysokú priemernú mzdu.Zaujíma ma,koľko percent Nemcov ju asi naozaj dosahuje.Tiež ma zaujíma a určite nielen mňa,koľko  percent prisťahovalcov ju asi môže dostávať.Samozrejme predpokladám,že lekári,programátory IT,mnohí odborní pracovníci vo vývoji automobiliek a pod.
Programátori, nanuk! S mäkkým i!
Zaznamenáno
Stran: 1 [2]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Italie.krajane.cz © 2013
Z Itálie o Itálie, česky, slovensky i italsky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Ituálii. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce v Itálii, bydlení, seznamka a spousta dalšího.

Odkazy