Krajane.cz | Austrálie | Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Norsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de
 
Stran: [1] 2 3   Dolů
 
Autor Téma: kindergeld na dite narozene a bydlici v cesku  (Přečteno 233486 krát)
ATOMT



Karma: 0
Příspěvků: 38


« : Leden 14, 2015, 08:30:42 pm »

rad bych se zeptal pokud je nekdo obeznameny na to, zda mam narok na kindergeld v momentu, kdy mam dite s partnerkou (narodi se v dubnu t.r) ale bydli v cesku. S tim souvisi i dalsi otazka, zda mam v takove specificke konstalaci narok na neco na zpusob "otcovske dovolene" kdy stat plati nejaky prispevek myslim omezeny zhora po dobu 2- mesicu. diky za pripadne nazory
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #1 : Leden 15, 2015, 05:07:54 pm »

Neviem presne odpoveď na tvoju situáciu, ale pozerala som raz dokument o opatrovateľkách z Poľska, čo pracovali v Nemecku, ale na ich deti dostali Kindergeld, hoci deti ďalej bývali v Polsku. Takže podľa toho by bolo možné asi dostávať Kindergeld aj v tvojej situácii.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #2 : Leden 15, 2015, 07:13:30 pm »

kindergeld...kdy mam dite s partnerkou...v cesku
Pouzij prosim vyhledavani. Tohle uz tu bylo nescislnekrat.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
ATOMT



Karma: 0
Příspěvků: 38


« Odpověď #3 : Leden 15, 2015, 07:59:51 pm »

diky za pozitivni odpoved. jsem rad, ze presne takovych pripadu je nesciselne a ze se tedy dozvim pripadne odpoved. zatim jsem takovy pripad z nesciselnych tady popsany nenasel. asi hledam spatne.
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #4 : Leden 15, 2015, 09:04:04 pm »

KOnkrétně ti poradím, a myslím to vážně Úsměv, zavolej na bezpaltnou infolinku  Familienkasse 08004555530 (Montag - Freitag 8-18 Uhr) a popiš jim svůj případ, dozvíš se vše co potřebuješ.

Nic lepšího mě nenapadá, protože tvůj případ je opravdu jiný:
 - dítě se ještě nenarodilo
- pochopil jsem, že nejste sezdáni
- dítě je v Čechách

Podle toho co vím já, Kindergeld by se mohl  zadrhnout na tom, že nejste manželé. Ikdyž...

Petr

Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #5 : Leden 15, 2015, 09:12:28 pm »

http://www.familienkasse-info.de/fragen-zum-kindergeld.php

https://portal.gov.cz/portal/podnikani/situace/291/292/6132.html

http://www.germany.cz/mkportal/modules/wiki/index.php/P%C5%99%C3%ADdavky_na_d%C4%9Bti_a_rodi%C4%8Dovsk%C3%A1_v_N%C4%9Bmecku

http://www.helpster.de/kindergeld-rueckwirkend-wie-lange-erhaelt-man-es-wichtige-hinweise_110473



a můžeš se do toho pustit... Mrknutí
Zaznamenáno
ATOMT



Karma: 0
Příspěvků: 38


« Odpověď #6 : Leden 15, 2015, 09:27:05 pm »

diky moc
Zaznamenáno
ATOMT



Karma: 0
Příspěvků: 38


« Odpověď #7 : Leden 15, 2015, 09:27:53 pm »

diky moc jahode a petrovi :-)
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #8 : Leden 15, 2015, 09:43:12 pm »

Není zač, já měl pár odkazů uložených tak jsem ti je zkopíroval.

Ono je opravdu všechno na netu, je třeba si vzít čas, hledat a informace třídit...

...abych hodinu dvě za tebe googloval abych ti sem dal pár linků, na to bych se vykašlal... to je zhruba to, co ti chtěl asi Kleena sdělit ...  Mrknutí

Petr
Zaznamenáno
ATOMT



Karma: 0
Příspěvků: 38


« Odpověď #9 : Leden 15, 2015, 09:49:38 pm »

nevim co mi nejaky kleena chtel sdelit, na to si muzes udelat svuj nazor sam, ale pokud si prectes moji zpravu, tak jsem se obrati na ZNALE situace, prave proto, abych nemusel 3 hodiny googlovat. mel jsem zato, ze fora jsou od toho sdilet znalosti.
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #10 : Leden 15, 2015, 09:56:01 pm »

Nikam nevolej a požádej si o Kindergeld. Potřebuješ k tomu přeložený a notářsky ověřený rodný list. A nejlepší bude i potvrzení, že v Česku nepobíráš přídavky na dítě. To by bylo nezákonné. Podotýkám, že nemám děti.... Měj se.
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #11 : Leden 15, 2015, 10:06:48 pm »

Mě prostě fascinují lidí jako je Jahoda! Odpovídá stylem, že neví přesně odpověď na tvojí situaci.  Škleb Škleb Když si něčím nejsem jistý a nemám s daným tématem zkušenost, tak prostě nepíšu své dojmy.  Kroutím očima
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #12 : Leden 15, 2015, 10:22:34 pm »

nevim co mi nejaky kleena chtel sdelit, na to si muzes udelat svuj nazor sam, ale pokud si prectes moji zpravu, tak jsem se obrati na ZNALE situace, prave proto, abych nemusel 3 hodiny googlovat. mel jsem zato, ze fora jsou od toho sdilet znalosti.

napiš mi do zpráv tvůj mail, přepošlu ti formuláře
Zaznamenáno
Ostravak



Karma: -1
Příspěvků: 46


« Odpověď #13 : Leden 16, 2015, 01:00:06 am »

Honza3333-  atomt- Muj pripad-   zazadal jsem si o kindergeld na me dva syny kteri zijou v cr. z matkou sme rozvedeni. matka pobira v cr kindergeld  dejme tomu 30 euro na dite(  nevim presne kolik je v cr kindergeld)  me bude vyplacen rozdil mezi nemeckym a ceskym kindergeld. nemas pravdu ze to je nezakonne. informoval jsem se na familienkasse. od podani zadosti to v tomto pripade trva strasne dlouho. znam lidi co na vyplaceni cekaly i dva roky. ja cekam momentalne pres pul roku a doufam ze letos uz to bude na ucte.    kindergeld platej tu i zpetne maximalne 4 roky.  o nas cechy se stara familienkasse Bautzen.  nedovolas se tam ale. na ne neni zadne telefonni cislo.doporucuju se obratit na steuerberater ktery se stara i o kindergeld. zavolej na 08004555530. oni ti poslou zadost o kindergeld v nemcine i v cestine, vypln odesli a cekej.  kdybys neco potreboval tak se ozvy. rad pomuzu.
Zaznamenáno
ATOMT



Karma: 0
Příspěvků: 38


« Odpověď #14 : Leden 16, 2015, 08:36:36 am »

[zavináč] ostravak - prosimte dej mi vedet jak ti to dopadlo. ja mam v praze 2 deti z prvniho manzelstvi, v nemecku pracuji uz 5 let. na prvni zadost na familienkasse mi prisla zamitava odpoved s tim, ze o kindergeld si ma zazadat byvala manzelka. toto jsem pak v dalsich letech proveroval u steuerberatera a ten dosel ke podobnemu zaveru s tim, ze se mam s byvalou manzelkou domluvit, aby mi dala nejakou cast zpatky (iluze). takze nikde nepadlo ani slovo o tom, ze bych mohl primo ja dostat rozdil. Situace snad bude lepsi u toho decka co se mi narodi v dubnu. pak budu postupovat jak radi honza3333. diky vsem co jsou ochotni predat sve zkusenoti
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Italie.krajane.cz © 2013
Z Itálie o Itálie, česky, slovensky i italsky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Ituálii. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce v Itálii, bydlení, seznamka a spousta dalšího.

Odkazy