Krajane.cz | Austrálie | Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Norsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Urad prace  (Přečteno 88308 krát)
kris_ti_na



Karma: 0
Příspěvků: 8



« : Březen 07, 2014, 04:01:30 pm »

Zdravim ....od februara som sa prihlasila na urad prace.Chcela by som poardit ci mozem na par tyzdnom vycestovat na slovensko a kedy dostanem penieze od uradu prace.Ak by ste s tym mali skusenosti a vedeli mi poradit....dakujem
Zaznamenáno
Milano



Karma: 7
Příspěvků: 60



« Odpověď #1 : Březen 07, 2014, 04:30:38 pm »

Vezmu to od zacatku. Prihlasila jsi se na urad prace jako Arbeitsuchend nebo Arbeitslos , tedy s narokem na Alg 1?
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #2 : Březen 07, 2014, 04:32:23 pm »

Vycestovat můžeš, ale v podstatě si od pracáku musíš vzít "dovolenou" - tedy sdělit jim to, nejlépe probrat osobně a ujistit se, že proti tomu nic nemají. Jako nezaměstnaný, který pobírá podporu, je člověk povinen být trhu práce, a tím i pracáku, k dispozici.
Nebo - méně oficiálně - prostě odjet, ale ujistit se, že někdo bude kontrolovat poštu a kdyby se tam náhodou zatoulal dopis z pracáku, tak ti dá vědět a ty budeš moci přijet a dostavit se...
Obojí za předpokladu, že od nich dostáváš podporu. Pokud na žádnou nárok nemáš, nemyslím si, že by ti moc mohli.

Ohledně data výplaty podpory - já byl kdysi oficiálně nezaměstnaný asi měsíc a podpora přišla až když jsem byl dávno zase v práci. V době, kdy mi klapaly půlky, nic nepřišlo Smutek
Ale myslím, že se v případě nouze dá jít požádat o zálohu na podporu ("Vorschuss" ... "in Geldnot").
« Poslední změna: Březen 07, 2014, 04:33:52 pm od kleena » Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
kris_ti_na



Karma: 0
Příspěvků: 8



« Odpověď #3 : Březen 07, 2014, 05:16:10 pm »

som prihlasena na urade prace ako arbeitslos....mam spolubyvajucu,ktora mi da vediet ak by mi nejaky ten list prisiel....myslite ze sa da dohodnut s uradom ak by som chcela na par tyzdnou vycestovat...
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #4 : Březen 07, 2014, 05:49:26 pm »

som prihlasena na urade prace ako arbeitslos....mam spolubyvajucu,ktora mi da vediet ak by mi nejaky ten list prisiel....myslite ze sa da dohodnut s uradom ak by som chcela na par tyzdnou vycestovat...
Nojo, "pár týdnů" je široký pojem, třeba 3 a více už by mohlo být docela dost.
Ale tak se tam prostě stav, řekni, že by ses ráda stavila navštívit rodinu a že za jakých podmínek a na jak dlouho je to možné.
Uvidíš, jak se k tomu budou stavět...v nejhorším jim prostě nic neříkej a pověř spolubydlící, ať ti dá vědět. Jen pak musíš být schopná do dvou dnů nebo tak přijet.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Milano



Karma: 7
Příspěvků: 60



« Odpověď #5 : Březen 07, 2014, 06:56:13 pm »

Pokud jsi Arbeitslos prihlasena, zajdi na Urad a nahlas si Ortsabwesenheit, nejlepe jeden tyden pred tim nez odjedes, po jak dlouhou dobu budes mimo bydliste a kde se budes nachazet.Meli by ti to odsouhlasit a vydat pisemne. Maximalne muzes byt 6 tydnu v roce, to je stanovena dovolena, a po tuto dobu ti budou stale vyplacet Alg1. Kdyz se vratis, nemusis se na Uradu znovu hlasit, ze jsi opet zde. Oni si v systemu poznamenaji po kterou dobu jsi pryc. Po tuto dobu ti nebudou zasilat zadne nabidky prace a ani te jinak kontaktovat.Toto je nejlepsi reseni, pokud to nikomu nereknes, jak zde nekteri radi, muzes prijit velice snadno o podporu. Dostanes tzv. Sperrzeit na Alg1 po dobu, po kterou jsi byla pryc. Penize se vyplaceji posledni den v mesici prevodem na ucet.
Pro ostatni: V pripade tzv. " nouze " existuje jen Alg2
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #6 : Březen 08, 2014, 08:36:53 am »

Urad prace v Mnichove funguje dobre a rozhodnutie Ti pride velmi rychlo,ak im das potrebne papiere ktore potrebuju...zalezi ako dlho si pracovala...minimalne na 6mes max 12mes dostanes podporu,..ak ti to skonci a nemas pracu chod na socialny urad Jobcenter kde Ti zaplatia byt komplex,zdravotne poistenie,391euro mesacne na jedlo,50% zlava na cestovne a budes oslobodena od platenia radia a televizie...a ktomu si mozes oficialne prirobit 100euro...samozrejme musis to vzdy zdokladovat na Jobcentri.Pripadne mozes poziadat o kurz nemciny ktory Ti cely zaplatia ci Umschulung.
« Poslední změna: Březen 08, 2014, 08:38:30 am od hary01 » Zaznamenáno
susanetereza



Karma: 0
Příspěvků: 33


« Odpověď #7 : Březen 08, 2014, 08:42:09 am »

Prosim vas co znamena Alg1 a Alg2?
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #8 : Březen 08, 2014, 09:43:45 am »

ALG1-Arbeitslosengeld 1 ktore vyplaca urad prace...nato maju narok ti co aspon 12mes oficialne odpracovali v Nemecku ...

ALG2-Ked ti skoncia ALG1 a nemas pracu v Nemecku mas narok na ALG2 ktore vyplaca socialny urad v Nemecku-Jobcenter..musis ist tam a poziadat o socialnu pomoc.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #9 : Březen 08, 2014, 09:53:37 am »

Jobcenter, Arbeitsagentur a "pracák" je ovšem jedno a to samé. Jen ALG1 je podpora v nezaměstnanosti a ALG2, neboli Hartz-4, odbytné pro neodbytné.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
susanetereza



Karma: 0
Příspěvků: 33


« Odpověď #10 : Březen 08, 2014, 05:41:44 pm »

Ahojte, chcela by som sa tu zamestnat ako babysiter a popri ak by vyslo este upratovanie ako to je z danovym priznanim a zo zmluvami prip. odvodmi,. je to vlastne legalna praca?

PS: hladam aj ubytko v Mu.  a okoli ako spolubyvajuca so zenou.

<< Diky << . . . 

moje cis.: 00421 908231128 . . .

<<< >>>>
Zaznamenáno
jesieenka
Host
« Odpověď #11 : Duben 04, 2015, 09:23:06 pm »

Vycestovat můžeš, ale v podstatě si od pracáku musíš vzít "dovolenou" - tedy sdělit jim to, nejlépe probrat osobně a ujistit se, že proti tomu nic nemají. Jako nezaměstnaný, který pobírá podporu, je člověk povinen být trhu práce, a tím i pracáku, k dispozici.
Nebo - méně oficiálně - prostě odjet, ale ujistit se, že někdo bude kontrolovat poštu a kdyby se tam náhodou zatoulal dopis z pracáku, tak ti dá vědět a ty budeš moci přijet a dostavit se...
Obojí za předpokladu, že od nich dostáváš podporu. Pokud na žádnou nárok nemáš, nemyslím si, že by ti moc mohli.

Ono to síce nie je až také dôležité, ale nemáš celkom pravdu.
Ja som nedostávala vôbec nič a vykrstili ma, keď som sa priznala, že som bola mesiac na Slovensku. Že mám nabudúce oficiálne požiadať na pracáku o dovolenku.
« Poslední změna: Duben 04, 2015, 09:42:30 pm od jesieenka » Zaznamenáno
88barbie



Karma: -71
Příspěvků: 422


« Odpověď #12 : Listopad 23, 2018, 04:53:45 am »

Dám k dobru ešte ďalšie:

Asi mesiac som bola na Slovensku, neohlasila som to na pracak v Nemecku, neozvali sa už celé mesiace, tak som ľahkovážne predpokladala že zrovna ten mesiac, čo budem na SK sa ISTE neozvu!,

A? Ozvali sa práve vtedy, keď som bola na SK!

Dali mi síce z Nemecka vedieť, ale bolo to dost na knapp, termín bol hneď ďalší týždeň od odoslania pošty.

Ako naschvál som bola vtedy vážne chorá, tak niekoľko sto kilakov dlhá cesta do Nemecka neprichádzala do úvahy!

Výsledok?

Okamžite ma skrtli z Úradu prace...

A pripísali, že ma tam spatne prihlásia, keď prinesiem spätný doklad, že som sa každý deň uchádzala aspoň o 10 pracovnych miest...
« Poslední změna: Listopad 27, 2018, 03:34:59 am od 88barbie » Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Italie.krajane.cz © 2013
Z Itálie o Itálie, česky, slovensky i italsky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Ituálii. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce v Itálii, bydlení, seznamka a spousta dalšího.

Odkazy