Krajane.cz | Austrálie | Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Norsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: Ako uznat vzdelanie co preto mam urobit.  (Přečteno 122567 krát)
Dominik85



Karma: -6
Příspěvků: 31


« : Říjen 24, 2013, 10:01:59 am »

chcem sa teda opytat vraj mam dat do kopy moje veci zo skoly tzn. vyucny list tiez maturitu a dobre je dat aj referencie s poslednej roboty ak to mam vsetko po kope mam si najst ( ubersetzung slowakish- deutch ) a dalej to mam poslat do Norinbergu ? Dakujem za podnety.
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #1 : Říjen 24, 2013, 10:52:24 am »

Pošli to, ale priprav sa na to, že odpoveď dá na seba čakať, aj viac ako mesiac.
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #2 : Říjen 24, 2013, 12:12:05 pm »

chcem sa teda opytat vraj mam dat do kopy moje veci zo skoly tzn. vyucny list tiez maturitu a dobre je dat aj referencie s poslednej roboty ak to mam vsetko po kope mam si najst ( ubersetzung slowakish- deutch ) a dalej to mam poslat do Norinbergu ? Dakujem za podnety.

Moc mi neni jasne, k cemu kdo po tobe vyzaduji uznani vzdelani. Mela jsem za to, ze to je potreba jen v pripade, kdyz chces treba studovat, ci se uchazis o nejaky vyznamny post. To ti nekdo primo rekl, ze je to potreba?
Mne vzdycky stacil jen preklad diplomu, nikdy nikdo nepovazoval za nutne jeste overeni z prislusnych mist.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #3 : Říjen 24, 2013, 01:18:25 pm »

http://www.km.bayern.de/schueler/abschluesse/zeugnisanerkennung.html

Mozno,ze budes spadat pod centralu co je v Mnichove...odomna chceli kopie vysvedceni zo zakladnej skoly plus chcel vidiet vysvedcenie original z 8r a vyucny list casnika do nemciny prelozeny kopia musela byt...potom mi to uznali,ze je to rovnocenne so vzdelanim v Bavorsku a dal mi nato taky papier...tam dke robim teraz pri state uz len preto,ze mam to vzdelanie v Bavorsku uznane mi dali o triedu lepsi plat ...svoj vyznam to ma...ale v nemecku hlavne u malych sukromnikov to neplati..ti maju svoje tarifi ktore stoja za prt a tym je jedno co mas vzdelanie uznane ci nie...to je hlavne v nemeckej gastronomi kde to za vela nestoji...pri kvalifikovanych pracach sa to iste bude zohladnovat...
Zaznamenáno
bippo23



Karma: -4
Příspěvků: 93


« Odpověď #4 : Říjen 24, 2013, 03:44:20 pm »

dominik a co mas teraz za Job  ???o jaku robotu sa uchadzas po uznani diplomu ??
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #5 : Říjen 24, 2013, 04:27:49 pm »

dominik a co mas teraz za Job  ???o jaku robotu sa uchadzas po uznani diplomu ??
Pokud dobře čtu, jedná se o diplomy typu výuční list a maturita.
Nevím, jak je to u maturity, ale aspoň u mě stačilo vysvědčení a diplom přiložit profesionálně přeložené, žádná formální nostrifikace nebyla potřeba.

Tak jestli nezkusit začít prostě hledat práci a složité uznávání (pokud člověk není právník, zdravotní sestra nebo doktor) nechat až kdyby po tom někdo opravdu výslovně toužil.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
bippo23



Karma: -4
Příspěvků: 93


« Odpověď #6 : Říjen 24, 2013, 04:40:30 pm »

dominik a co mas teraz za Job  ???o jaku robotu sa uchadzas po uznani diplomu ??
Pokud dobře čtu, jedná se o diplomy typu výuční list a maturita.
Nevím, jak je to u maturity, ale aspoň u mě stačilo vysvědčení a diplom přiložit profesionálně přeložené, žádná formální nostrifikace nebyla potřeba.

Tak jestli nezkusit začít prostě hledat práci a složité uznávání (pokud člověk není právník, zdravotní sestra nebo doktor) nechat až kdyby po tom někdo opravdu výslovně toužil.
este som nepocul ze by niekto chcel preklad maturity resp. vyuc listu.......pokial sa nejedna o nejak extra kvalifikovany Job si myslim ze to moze byt nemcovi fuk
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #7 : Říjen 24, 2013, 06:09:57 pm »


este som nepocul ze by niekto chcel preklad maturity resp. vyuc listu.......pokial sa nejedna o nejak extra kvalifikovany Job si myslim ze to moze byt nemcovi fuk

Pritelkyni se po predlozeni přeloženého vyucniho listu, v samosce zvednul plat o jednu tridu...
Je vyucena prodavacka a pro ne to melo takovou hodnotu...
Nemecke doporučení ma take hodnotu...
Zaznamenáno
bippo23



Karma: -4
Příspěvků: 93


« Odpověď #8 : Říjen 24, 2013, 06:23:23 pm »


este som nepocul ze by niekto chcel preklad maturity resp. vyuc listu.......pokial sa nejedna o nejak extra kvalifikovany Job si myslim ze to moze byt nemcovi fuk

Pritelkyni se po predlozeni přeloženého vyucniho listu, v samosce zvednul plat o jednu tridu...
Je vyucena prodavacka a pro ne to melo takovou hodnotu...
Nemecke doporučení ma take hodnotu...
a mala nejaku prax za sebou ako predavacka  ???to ju len tak vzali ?
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #9 : Říjen 24, 2013, 06:49:08 pm »


 Mna uz v r 2002 zamestnavatel v rakuskych alpach pytal dolozit vyucny list casnika do nemciny prelozeny a sudnoznalecka peciatka od prekladatela tam musela byt....od toho zaviselo,ci by mi vtedy rakuske urady udelili sezonne prac.povolenie,alebo nie...to iste aj v jeseni r 2003 ked som siel cez slovensky urad prace do nemecka na mc donalds musel som uz predtym zdokladovat vyucny list do nemciny prelozeny a v Nemecku ma to stale pytali...a ked pracujem vo svojom odbore tak o nieco mam vysi plat ked som z oboru....
Zaznamenáno
klarynka



Karma: 1
Příspěvků: 28


« Odpověď #10 : Říjen 24, 2013, 07:17:08 pm »

dominik a co mas teraz za Job  ???o jaku robotu sa uchadzas po uznani diplomu ??
Pokud dobře čtu, jedná se o diplomy typu výuční list a maturita.
Nevím, jak je to u maturity, ale aspoň u mě stačilo vysvědčení a diplom přiložit profesionálně přeložené, žádná formální nostrifikace nebyla potřeba.

Tak jestli nezkusit začít prostě hledat práci a složité uznávání (pokud člověk není právník, zdravotní sestra nebo doktor) nechat až kdyby po tom někdo opravdu výslovně toužil.


nebo učitel Smích
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #11 : Říjen 27, 2013, 02:36:22 pm »

Pokiaľ chce pracovať v štátnej organizácii, potrebuje aj preloženú maturitu, známky a čo ja viem čo všetko ešte.
Zaznamenáno
vafle



Karma: -2
Příspěvků: 28


« Odpověď #12 : Srpen 11, 2014, 10:10:53 pm »

pro uznani kvalifikace je zapotrebi dolozit vzdelani z puvodni zeme. jinak vas zamestnaji jen jako nekvalifikovanou silu
Zaznamenáno
miska84



Karma: 1
Příspěvků: 19


« Odpověď #13 : Srpen 12, 2014, 07:58:17 am »

Dobrý deň, prosím Vás chcem sa opýtať aké doklady sú mi potrebné pri evidovaní na úrade práce v Nemecku? stačí občiansky? nepotrebujem mať už overené a preložené diplomy alebo iné doklady? alebo iné doklady ako je výpis z registra trestov potrebujem až pri tom,keď nastúpim do zamestnania? chcela som si to už dať teraz overiť a preložiť ale asi to bude zbytočné, keď neviem presne čo, budú odo mňa žiadať a je tam nejaká lehota napr. 90 dní nesmie byť výpis z registra trestov starší a ja neviem kedy začnem pracovať.....ďakujem pekne
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #14 : Srpen 12, 2014, 09:23:39 am »

hm to je zaujimave, uz sa to tu viackrat objavilo s tym vypisom z registra trestov - to sa ten vypis vyzaduje na Slovensku pri registrovani sa na urade prace?
skusenosti s registrovanim sa na urade prace v Nemecku nemam, ale pokial viem, tak vypis z registra trestov sa vyzaduje v Nemekcu pri urcitych povolaniach, napriklad konkretne viem o lekaroch. ale ze by na urade prace take chceli? z akeho duovodu?
« Poslední změna: Srpen 12, 2014, 11:03:34 am od rudo » Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Italie.krajane.cz © 2013
Z Itálie o Itálie, česky, slovensky i italsky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Ituálii. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce v Itálii, bydlení, seznamka a spousta dalšího.

Odkazy