Krajane.cz | Austrálie | Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Norsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Intenzivní kurzy němčiny v Německu - Vaše zkušenosti a doporučení  (Přečteno 61422 krát)
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« : Leden 17, 2013, 09:44:10 pm »

Přeposílám dotaz na kurzy němčiny:
---------------------------------------------

Dobrý den,

obracím se na Vás s žádostí o pomoc při výběru německého kurzu. Hledám nějakou školu/centrum, kde bych se naučila v co nejdkratší době výborně německy. Jsem z Chebu a nejvíce by mi vyhovoval Bayern (mohla bych dojíždět). Bohužel jsem žádnou školu, do které bych mohla docházet třeba i denně nenašla. Kurzy u Volkshochschule trvají 3-4 měsíce, což je dlouho.  Jsem začátečník a něž bych se naučila perfektně, tak by to trvalo alespoň rok. Také bych přistoupila na možnost, že bych v nějakém města po dobu učení žila (s možností ubytování od školy). Na vašich stránkách jsem našla sprachendienst konstanz (což je přes 500km) ale našla jsem, že ubytování je u nich pouze v době letních prázdnin. Chci Vás tedy poprosit, pokud máte nějaké informace o kurzech či nějaké kontakty na někoho kdo řešil podobný problém, budu ráda za kontakt. Děkuji, Jitka
Zaznamenáno
prazec



Karma: 1
Příspěvků: 51


« Odpověď #1 : Leden 18, 2013, 10:15:03 pm »

Ahoj Jitko,

já jsem v loni absolvoval  kurz němčiny v DID institut Frankfurt/Mainz a docela to předčilo moje očekávání. Za jeden měsíc jsem se toho naučil asi jako u nás zhruba za rok. Ve třídě nás bylo 8 studentů a různé věkové kategorie. Velmi příjemní kantoři, kteří když viděli, že ti to nejde, tak se ti věnovali i s pomocí ostatních studentů. Slovní zásoba a gramatika byla tak půl na půl. Mohl jsem si vybrat kurz standartní nebo intenzivní. Cena standartního kurzu, tj. 20 hodin týdně mě přišlo zhruba na 120 Euro + studijní materiály na jeden týden s tím, že minimum jsou týdna dva a potom si je můžeš libovolně přikupovat. Bohužel ubytování jsem si musl sehnat sám. Bylo to fajn a ani se mě odtamtud nechtělo. A to mě je 42 let  Mrknutí.

Pavel
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #2 : Leden 18, 2013, 10:28:17 pm »

Odporucam intenzivny kurz nemciny na sprachschule Inlingua na Sendelinger Tori...trva 2mes od pondelka-piatku od 8.15-15.15..stoji 1580euro..ale ak si sikovny tak ak budes nezamestnany poziadas urad prace v Mnichove o Bildungsgutschein ...a neplatis ani cent... Škleb
Zaznamenáno
Ivka07



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #3 : Leden 22, 2013, 12:04:17 pm »

Ahojte, zaujal ma ten intenzivny kurz nemciny cez Inlingua. Totiz, momentalne koncim vysku na Slovensku a chcela by som prist cca od septembra do Nemecka. Nemam tam zatial vyhliadnutu ziadnu konkretnu pracu, preto sa chcem spytat, ci by som si mohla dat tie kurzy nemciny aj ja a ci by mi to tiez vedeli preplatit, ka by som bola nezamestnana... Vedel by si mi o tom, prosim ta, napisat viac? Úsměv Mas s tym kurzom vlastne skusenosti? Pripadne, ak vies o nejakych inych moznostiach, mozes mi poradit Úsměv
Zaznamenáno
nomad37



Karma: 0
Příspěvků: 24


« Odpověď #4 : Březen 07, 2013, 07:54:06 pm »

Ahojte, som v podobnej situácii ako Ivka 07 a rád by som vedel ako to funguje. Pomožte nám. diky
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #5 : Březen 07, 2013, 09:25:00 pm »

Nato aby Ti Nemecko vobec nieco preplatilo ci kurz nemciny,alebo nieco ine musis mat v Nemecku oficialne 12mes odpracovane aby si mala narok na podporu z uradu prace a potom je uz na uradnikovi ktori rozhodne ci ti to zaplati,alebo nie.
Zaznamenáno
Eva12



Karma: 4
Příspěvků: 2


« Odpověď #6 : Září 07, 2014, 10:52:46 am »

Zdravím všchny,

potřebovala bych poradit, jaký zvolit kurz němčiny v Mnichově pro člověka, který vůbec německy neumí. Můžu se němčině věnovat max 5hod denně, celý týden. Nevím, jak moc intenzivní kurz na začátek zvolit, jestli 3hodiny denně nebo více, aby to mělo co nejlepší efekt.. Dívala jsem se také na nabídky kurzů na internetu, ale raději bych vybrala něco s pozitivními referencemi.
Je tu někdo, kdo vůbec neuměl německy a naučil se dobře mluvit v kurzu? Jak dlouho vám to trvalo, než jste se začali trochu chytat?
 
Děkuji, Eva
Zaznamenáno
Katty
Host
« Odpověď #7 : Září 08, 2014, 09:10:33 am »

Nato aby Ti Nemecko vobec nieco preplatilo ci kurz nemciny,alebo nieco ine musis mat v Nemecku oficialne 12mes odpracovane aby si mala narok na podporu z uradu prace a potom je uz na uradnikovi ktori rozhodne ci ti to zaplati,alebo nie.

nebo musis mit minimalne minijob a pak ti doplaci do minima social a na jazykovy kurs mas taky narok.bez prace nebo odpracovanych mesicu neni nic
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Italie.krajane.cz © 2013
Z Itálie o Itálie, česky, slovensky i italsky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Ituálii. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce v Itálii, bydlení, seznamka a spousta dalšího.

Odkazy