Krajane.cz | Austrálie | Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Norsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de
 
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 7 8   Dolů
 
Autor Téma: Češi a Slováci v Berlíně  (Přečteno 898315 krát)
Tonange



Karma: 1
Příspěvků: 63



« Odpověď #45 : Říjen 05, 2009, 12:39:26 pm »

PRO ERI: viz muj mail, snad dosel.....
PRO JA.KUBA: kdyz pujdes na koncert Nohavici tenhle Pa ci So, tak tam bude spousta lidi a urcite nekoho potkas:o)
Vitej v Berline!
Zaznamenáno
Udo



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #46 : Říjen 19, 2009, 11:03:43 pm »

Ahoj, chci taky do neměcka, mám jasno už delší dobu. Umím německy a nějaké peníze do začátku taky mám. Chci je poradit od zkušených kam ?
Myslíte, do Berlína ? Je tady koukám pár fajn lidí a člověk se může poznat s přáteli. Co si myslíte o stále zanatelném východu a západu ? Byl jsem
několik dní v Dráždanech a bylo tam velmi hezky, je západ lepší ? Nebo myslíte, že východ nás čechy bude brát lépe ? Berlín je hodně multikulturní a
láká mě, rád bych sem, ale co práce ? Jaké byly vaše rozjezdy ? Díky moc a všechny zdravím :-)
Zaznamenáno
Tonange



Karma: 1
Příspěvků: 63



« Odpověď #47 : Říjen 21, 2009, 03:12:54 pm »

Ahoj Udo,
Berlin je prima. Zadny rozdil mezi byvalym Zapadem a Vychodem neni moc videt. Snad jen, ze starsi co bydleli ve vychodni casti vetsinou neumi anglicky. Panelaky jsou vybydlenejsi ve vychodni casti, ale zase se tam investuje spousta penez do rekonstrukci a tak je nekdy lepsi bydlet tam nez v byvalem zapadnim sektoru, kde na to trochu kaslou. S praci fakt nevim, ale myslim, ze vsechny co tu znam sem jeli uz najisto, protoze tu nejakou praci meli a vzhledem k tomu, ze Berlin ma jednu z nejvyssich nezamestnanosti v DE (pres 20%), tak asi neni uplne idealni sem jet jak se rika na "blind" Taky s hledanim UB je tu trochu problem, nabidek je sice mraky, ale musis mit stesti, abys neco nasel. Nepisu to jen z vlastni zkusenosti. Jeste se rozmysli a na sve stesti pomysli!:o)
Zaznamenáno
maj-da



Karma: 1
Příspěvků: 1


« Odpověď #48 : Listopad 08, 2009, 02:15:55 pm »

Ahoj Alex,
bydlim nedaleko-Seestrasse, tak kdybys měl chuť zajít na pivko,tak dej vědět.žízeň je furt.. Úsměv
Zaznamenáno
Barbarela



Karma: 2
Příspěvků: 9



« Odpověď #49 : Listopad 11, 2009, 12:05:43 pm »

Ahoj, chci taky do neměcka, mám jasno už delší dobu. Umím německy a nějaké peníze do začátku taky mám. Chci je poradit od zkušených kam ?
Myslíte, do Berlína ? Je tady koukám pár fajn lidí a člověk se může poznat s přáteli. Co si myslíte o stále zanatelném východu a západu ? Byl jsem
několik dní v Dráždanech a bylo tam velmi hezky, je západ lepší ? Nebo myslíte, že východ nás čechy bude brát lépe ? Berlín je hodně multikulturní a
láká mě, rád bych sem, ale co práce ? Jaké byly vaše rozjezdy ? Díky moc a všechny zdravím :-)

Ahoj Udo, přeji Ti hodně štěstí s hledáním práce v Německu. Popravdě řečeno s prací tady (ať už v Berlíně nebo kdekoliv v Německu) to teda není pro Čechy žádná sláva. Samozřejmě čím vyšší vzdělání, tím lépe, protože pak snad odpadá ten největší problém- pracovní povolení. Když člověk ale zrovna nevystudoval medicínu anebo nemá jiné lukrativní akademické vzdělání, tak je to celkem těžký. Já už žiju v Berlíně pár měsíců, pracovat už jsem mohla začít několikrát, ale nemám pracovní povolení, takže smůla... Kdyby tě cokoliv ohledně získaní prac. povolení atp. zajímalo, napiš! Přeju Ti hodně štěstí! B.
Zaznamenáno
Barbarela



Karma: 2
Příspěvků: 9



« Odpověď #50 : Listopad 11, 2009, 12:23:08 pm »

Ahoj, zdravím vás všechny, kteří sem prispíváte! Hlavně zdravím Admina, který to celý vymyslel!  Mrknutí Jsem tu nová, tak vás tímto všechny zdravím!!! Moc ráda budu od vás získávat další zprávy ohledně života, PRÁCE atd. v Berlíně. Moc moc chci pracovat a moc moc se mi to nedaří, jelikož nemám prac. povolení. Jsou s tím šílený obštrukce. Doufám, že se pohnu brzy někam dál, protože já CHCI. Není to tu sice žádná sranda, ale já jsem si to přestěhování z Phy do Berlína myslím dobře uvážila a jen tak NĚCO mě neodradí! Držím vám všem palce a brzy se snad někde setkáme! Budu se moc těšit!!!!!  Valím oči! Super! B.

Teď jsem se tu trochu víc rozhlídla a koukám, že asi budu hlavně přispěvatelem/kou v "Postavit se na vlastní nohy v Berlíně".
 Kroutím očima
« Poslední změna: Listopad 11, 2009, 12:28:11 pm od Barbarela » Zaznamenáno
Arthas
Host
« Odpověď #51 : Listopad 11, 2009, 06:23:24 pm »

Teď jsem se tu trochu víc rozhlídla a koukám, že asi budu hlavně přispěvatelem/kou v "Postavit se na vlastní nohy v Berlíně".
 Kroutím očima
Držím taky palce a vítej  Úsměv
Zaznamenáno
Barbarela



Karma: 2
Příspěvků: 9



« Odpověď #52 : Listopad 11, 2009, 08:43:50 pm »

Teď jsem se tu trochu víc rozhlídla a koukám, že asi budu hlavně přispěvatelem/kou v "Postavit se na vlastní nohy v Berlíně".
 Kroutím očima
Držím taky palce a vítej  Úsměv

Děkuji Vláďo, určitě se zase uslyšíme nebo si napíšeme Mrknutí Ozvu se. Hezký večer a hodně štěstíčka!  Mrknutí
Zaznamenáno
radek75



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #53 : Prosinec 06, 2009, 04:04:24 pm »

Ahoj. Pracuji v Berline s přestávkami již 5 let, ale na svuj přeloženy živ.list v oblasti stavebnictví.Zatim bez problemu.Na vikendy jezdím do čr. Co nějaké setkaní?
Zaznamenáno
vladimira70



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #54 : Prosinec 09, 2009, 06:46:11 pm »

Hledám někoho v Berlíně, kdo umí česky a nebo čecha,češku.
Ozvi se.
Zaznamenáno
radek75



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #55 : Prosinec 24, 2009, 07:13:49 am »

Štastné a Veselé Vánoce přeji všem krajanům
Zaznamenáno
rada



Karma: 1
Příspěvků: 21


« Odpověď #56 : Prosinec 24, 2009, 01:15:09 pm »

I ja se pridam a preji krasne proziti svatku vanocnich, hodne pohody, darku a skveleho jidla. UZIVEJTE !!!!!
                                         Radka
Zaznamenáno
dada1000



Karma: 6
Příspěvků: 38



« Odpověď #57 : Prosinec 24, 2009, 07:52:27 pm »

Take se pridam,
Krasne Vanocni Svatky preji..
Ucpete kominy ,nepustte Santu,pouzij cement a nebo maltu,otevri okno,nasad sikulisek,darky ti prinese jedine Jezisek.
Dada Mrknutí
Zaznamenáno

Dada
Arthas
Host
« Odpověď #58 : Prosinec 27, 2009, 07:14:14 pm »

No, to je pravda  Mrknutí. Ježíšek přinesl. A jelikož už je po vánocích - byl jsem v matičce Praze - tak Vám přeji vše nejlepší do Nového roku a těm, co tu hledají práci, ať ji najdou a pracovní povolení k tomu.

Vláďa
Zaznamenáno
bornfleth.pavel
Pavel Bornfleth - Berlin, Lichtenberg



Karma: 3
Příspěvků: 6


Nekoušu:))


« Odpověď #59 : Prosinec 29, 2009, 03:39:18 pm »

Ahoj, zdravim všechny! ..jsem Pavel, bydlim už 2 roky v Berlíně v Lichtenbergu ( vých. ) a stále neznám žádné místní Čechy, což docela mrzí. Dal bych pivko, zašel na konzík a nebo jen pokecal, protože se musim přiznat že Češtinu chvilkama postrádam. Jinak jsem ale ok, příjemnej člověk myslim. Často chodim do fitka, na kolo a jezdim taky Často do Prahy, dokončuju si tam vejšku. Je mi 29, mám rád muziku, kulturu, prostě pohodu. Můj mobil: 00420/ 774 671 274, jsem na Facebooku a na Skype mě najdete pod p.bornfleth, pod Německem:).
 Smích Mrknutí Škleb
Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 7 8   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Italie.krajane.cz © 2013
Z Itálie o Itálie, česky, slovensky i italsky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Ituálii. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce v Itálii, bydlení, seznamka a spousta dalšího.

Odkazy